Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Освітлення патіо
14:08
Освітлення патіо


Електроосвітлювальні прилади типу металевих абажурів, підвішені на розтяжках, практично незручні тим, що при найменшому вітрі починають розгойдуватися і створюють неприємне вагалося освітлення.


Електроосвітлювальні прилади типу металевих абажурів, підвішені на розтяжках, практично незручні тим, що при найменшому вітрі починають розгойдуватися і створюють неприємне вагалося освітлення.

Головна вимога, що пред'являється до вуличних світильників, - забезпечення ізоляції струмопровідних частин від попадання вологи. Їх обов'язково треба обладнати металевими ковпаками-абажурами для захисту скляних плафонів і колб ламп від крапель дощу, попадання яких може призвести до вибуху лампи. Металеві частини світильників повинні бути надійно заземлені. Для цього в грунт на глибину близько 1 м забивають металевий штир і за допомогою гнучкого дроту з'єднують його з металевими частинами зварюванням або паянням.
Стаціонарний вуличний світильник
Рис. 1. Стаціонарний вуличний світильник:
1 - підземний кабель; 2 - ніша для приєднання проводки; 3 - бетон, 4 - підстава; 5 - кронштейн; 6 - ковпак; 7 - плафон, 8 - стійка.

Спорудження такого світильника не представляє особливих труднощів. З металевої труби діаметром 35 ... 45 мм роблять положення і закріплюють її нижнім кінцем в основі з бетону або цегли. Зверху встановлюють шайбу з кільцем для кріплення плафона і кронштейнів ковпака-абажура. Конфігурація і розміри цих деталей повинні відповідати готовому, заздалегідь підібраному скляним плафоном. Ковпак вирізують з листового заліза і склепуваний у вигляді пологого конуса; він повинен бути легкознімним для заміни плафона та лампи.

Найбільшу трудність представляє собою закладка підземної частини електричного кабелю - прихованої проводки до стаціонарних світильників. При розташуванні патіо поблизу будинку це зробити неважко, при значному його видаленні від будинку доцільно застосувати комбіновану проводку: основну частину її зробити повітряним кабелем, решту - підземним.

В останньому випадку використовують кабель в свинцевій оболонці або гумовий з подвійною ізоляцією, який закладають в пластикову або азбестоцементну трубу. Вуличну частину проводки слід виконувати з цільного кабелю без з'єднань; повітряну - проводять по стовпах за допомогою кронштейнів або по нижній кромці верхньої лати дерев'яного паркану. Таку ж проводку необхідно виконувати і для розеток (вони обов'язково повинні мати кришки) до переносних світильників; встановлюють їх під спеціальним навісом або в ніші. У всіх випадках вимикачі вуличної мережі повинні перебувати в будинку і обов'язково знеструмлювати фазний провід.

Переносний світильник-торшер легко зробити з підручних матеріалів. Наприклад, для ковпака абажура можна використовувати будь-яку велику металеву або пластмасову банку, яка підходить по конфігурації і розмірам.
Переносний світильник
Рис. 2. Переносний світильник:
1 - абажур; 2 - скоба кріплення патрона і вимикача; 3 - болти кріплення; 4 - стійка; 5 - бетонна основа; 6 - кабель; 7 - труба для прокладання кабелю; 8 - шпилька; 9 - вимикач кнопкового типу.

Для стійки підбирають трубу діаметром 22 ... 25 мм. Підстава світильника роблять з бетону, використовуючи як опалубки невелике конусний металеве відро. Для кращого зміцнення в бетоні в нижній частині труби свердлять отвір і вставляють шпильку з арматурного дроту діаметром 5 ... 6 мм. Скобу для кріплення патрона і вимикача вирізують з листової сталі товщиною 1,5 ... 2 мм. З електроарматури використовують електропатрон, вимикач кнопкового типу та двожильний кабель у гумовій ізоляції. Всю конструкцію з'єднують двома наскрізними болтами діаметром 5 ... 6 мм; отвір для кріплення до стійки у банки ковпака-абажура бажано зробити по шву в найбільш жорсткому місці.

Освітлений у вечірній час патіо приваблює безліч комарів і інших комах. Для позбавлення від них запалюють вогонь в плошках з піддоном, в який наливають воду з поверхневим шаром (1 ... 2 мм) гасу або 1%-го розчину господарського мила (прального порошку).
Светоловушки для комах
Рис. 3. Светоловушки для комах:
1 - спіраль; 2 - кожух; 3 - подсвет (лампа); 4 - вікно зі склом; 5 - стійка; 6 - піддон.

Патіо можна обладнати спеціальним пристроєм з підсвіткою - светоловушки. Основний елемент її - спіраль (наприклад, від електроплитки), що натягають на рамку за допомогою порцелянових роликів. Як підсвічування можна використовувати будь-які лампи, в тому числі і люмінесцентні. Кожух роблять з листового оцинкованого заліза. Пристрій можна застосувати і в якості вуличного світильника, але в цьому випадку виріз у кожусі слід обов'язково закрити склом.

Теги: патіо


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 523 | Додав: Serhiy | Теги: пергола, ландшафт, патіо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]