Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Пекти на принципі протитоку
15:15
Пекти на принципі протитоку


Найбільш економічною є 5-трубна вертикальна піч, розроблена в 1767 р. у Швеції К. Кронстедт і Ф. Вреде і вдосконалена інженером виманов, що розробив принцип протитоку.


Найбільш економічною є 5-трубна вертикальна піч, розроблена в 1767 р. у Швеції К. Кронстедт і Ф. Вреде і вдосконалена інженером виманов, що розробив принцип протитоку.

У печах з протитечією використовуються такі ідеї:

    * Вогневої канал, з'єднаний з топкою і відділений від оболонки печі за допомогою сухого стику або димового каналу, тому найбільш гаряча частина печі має свободу переміщення і не залежить від інших конструкцій печі;
    * Видалення димових газів через димар в основі печі для забезпечення свободи переміщення оболонки печі.

Піч з протитечією
Рис. 1. Схема печі, що діє на принципі протитоку.
Гарячі димові гази спочатку піднімаються вгору до стелі печі по вогневому димоходу, спорудженому окремо від решти конструкції печі. Потім вони повертаються вниз по бічних димових каналів і видаляються знизу через димохід.

Одним з найяскравіших зразків печей цього типу є камінопечь Tulikivi, побудована з володіє унікальними теплоакумулюючими властивостями горщечкової каменю Туліківі (мильний камінь, жировик). ККД таких печей становить близько 90%. Піч зберігає тепло близько 1,5 доби. Опалення житла з її допомогою є економічним і екологічно чистим.
Острівна камінопечь з протитечією Tulikivi
Рис. 2. Острівна камінопечь Tulikivi.

Усередині печі димові гази, що йдуть вниз, весь час охолоджуються, а повітря, що піднімається вгору з зовнішньої сторони печі, нагрівається, тому зберігається практично постійна різниця температур димових газів і повітря в кімнаті на всій висоті печі і тим самим забезпечується рівномірна і ефективна циркуляція теплого повітря в приміщенні.

Загальна довжина проходження газів по димооборотам не повинна перевищувати 6 м. Для збільшення теплоотдающей поверхні рекомендується між підставою і топкою у поперечному напрямку печі влаштовувати шанці (наскрізні отвори розміром 13х13 або 18х13 см, а перекришу виконувати на відстані 35 ... 50 см від перекриття. Дуже важливе розташування печі: її слід поставити так, щоб вона опалювала 2 або 3 кімнати і могла використовуватися для приготування їжі.

Печі масою до 700 кг і кухонні вогнища часто встановлюють прямо на підлозі, але при цьому необхідний захист дерев'яних перекриттів від загоряння. Фундамент під піч повинен бути відділений від фундаменту будинку і розташований на відстані не менше 5 см від фундаменту стіни будинку. Простір між фундаментами засипати піском і покрити 2-ма шарами руберойду на мастиці. Ширина і довжина фундаменту під піч повинна бути на 5 ... 10 см більше її розмірів. При примиканні печі до стіни будинку між стіною і піччю слід залишати вільний простір в 13 см для збільшення площі теплоотдающей поверхні.

Топку треба виводити в загальну кімнату або підсобне приміщення. Цегляну стінку з димовими каналами (щиток) часто під'єднують до кухонній плиті. У цьому випадку вона зможе обігрівати суміжні приміщення.

Топливник (топкова камера) є найбільш відповідальною частиною печі, тому що від його розмірів та якості виконання залежить робота печі. Рекомендуються топки з колосникових гратами і піддувалом. Не слід робити топку широкої з плоским подом, оптимальна ширина топки 20 ... 25 см в малих печах і 30 ... 38 см - у великих. Не можна укладати колосникові грати в безпосередній близькості від дверцят. При недотриманні цих умов відбувається нерівномірне горіння, поступає зайва кількість повітря, топковий простір охолоджується і збільшується витрата палива.

Бічні стінки печі, як правило, виділяють більше тепла, ніж передня і задня. Цю обставину слід враховувати при розташуванні печі для опалювання тієї або іншої кімнати.

Однією піччю можна обігріти 4 кімнати, 2 з яких у цьому випадку повинні бути прохідними. Однак найчастіше однією піччю обігрівають 3 кімнати, з яких одна прохідна. Чим на більшу кількість кімнат розрахована піч, тим більше її розміри.

Теги: камінопечі, печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 607 | Додав: Serhiy | Теги: камінопечі, печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]