Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Передача тепла через стіни
12:30
Передача тепла через стіни


160 тепла через стіни здійснюється головним чином внаслідок теплопровідності. Кількість тепла, що проходить через стіну, залежить від


# 160 тепла через стіни здійснюється головним чином внаслідок теплопровідності. Кількість тепла, що проходить через стіну, залежить від коефіцієнта теплопровідності матеріалу λ. Чим він вищий, тим більше теплоти проходить через матеріал і тим гірше його теплопрозащіта. Різні будівельні матеріали мають різні коефіцієнти теплопровідності. На них впливають різні чинники, зокрема щільність і вологість матеріалу.

Щільний матермал має більший коефіцієнт теплопровідності порівняно з пористим. Збільшення щільності сприяє підвищенню λ. Зменшення щільності призводить до зниження λ. Це пояснюється тим, що пори будівельного матеріалу заповнені повітрям, що мають низький коефіцієнт теплопровідності. Чим більше пор в матеріалі, тим менше його щільність і теплопроводность.Напрімер, у желехобетона щільністю 2500 кг/м3 коефіцієнт теплопровідності λ = 2,04 Вт / (м * ° C), у кладки із звичайної глиняної цегли щільністю 1800 кг/м3 λ = 0,81 Вт / (м * ° C), у фанери щільністю 600 кг/м3 λ = 0,18 Вт / (м * ° C), у плит з пінополістиролу щільністю 100 кг/м3 λ = 0,05 Вт / (м * ° C).

Вологість сприяє підвищенню теплопровідності: сирий матеріал має більший коефіцієнт теплопровідності і має гіршими теплозахисними характеристиками в порівнянні з сухим. Це викликано тим, що при зволоження матеріалу його пори заповнюються водою, яка має високий коефіцієнт теплопровідності (приблизно в 20 разів більший, ніж повітря). Чим більше вологи вбирає матеріал, тим вище стає його теплопровідність. Наприклад, при підвищенні вологості цегляної стіни товщиною 0,5 м із звичайної глиняної цегли з нормальною, рівною 2%, до 8%, її теплозахист погіршується більш ніж на 30%. І якщо при температурі внутрішнього повітря +20 ° C і зовнішнього -20 ° C на поверхні сухої стіни температура становить 14,4 ° C, то на сирій стіні на 2,7 ° C нижче і дорівнює 11,7 ° C. Тому для теплозахисту будинків дуже важливо, щоб будівельний матеріал стін, і в першу чергу утеплювач, був обов'язково сухим, а конструкції зовнішніх стін були виконані з таким розрахунком, щоб у них не утворювався конденсат і не накопичувалась волога, що призводить до погіршення теплоізоляційної здатності стін.

Теги: вологість, конденсат, стіни, теплозахист, тепловтрати


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 475 | Додав: Serhiy | Теги: теплозахист, конденсат, стіни, вологість, тепловтрати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]