Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Під'їзди і доріжки
16:28
Під'їзди і доріжки


Функції основних під'їздів і пішохідних доріжок на території індивідуальної ділянки полягають не тільки в зборі зливових стоків. Вони повинні в будь-який час року забезпечити зручність транспортної та пішохідної зв'язку.


Функції основних під'їздів і пішохідних доріжок на території індивідуальної ділянки полягають не тільки в зборі зливових стоків. Вони повинні в будь-який час року забезпечити зручність транспортної та пішохідної зв'язку. Кілька варіантів трасування основного під'їзду і пішохідних доріжок для різного функціонального зонування і різні блокування для двох сусідніх ділянок, наведено на рис. 1, 2. Найбільший економічний ефект при цьому дає блокування основних під'їздів і господарських будівель.
Схема генерального плану ділянки
Основні під'їзди і пішохідні доріжки
Рис. 1. Різновиди основного під'їзду і пішохідних доріжок:
а - схема генерального плану ділянки з індивідуальним під'їздом:
1 - житловий будинок, 2 - господарський блок, 3 - зона енергоефективного житлового будинку; 4 - фруктовий сад, 5 - декоративний сад; 6 - зона господарського блоку; 7 - город; 8 - дитячий майданчик; 9 - майданчик для відпочинку; 10 - річна їдальня; 11 - альпійська гірка; 12 - майданчик головного входу в будинок, 13 - вигули; 14 - майданчик компостування; 15 - гноєсховище; 16 - школа рослин, 17 - ворота (основний під'їзд); 18 - хвіртка; 19 - тротуар; 20 - проїжджа частина вулиці; 21 - плодові чагарники; 22 - водойма, 23 - пішохідні доріжки; 24 - хвойні дерева.
б - основні під'їзди і пішохідні доріжки:
I - основний під'їзд і пішохідна доріжка (нижче рівня грунту) виконують роль зливостоку;
II - основний під'їзд і пішохідна доріжка в насипу (зливостоки - відкритий лоток);
А - під'їзд (доріжка) - зливостоки, заглиблений і з бортиками;
Б - під'їзд (доріжка) у насипу, уздовж якої прокладений відкритий канал;
В - під'їзд (доріжка) наполовину в зрізку, наполовину в насипу з лотком;
Г - під'їзд (доріжка) з двома лотками (при наявності на ділянці улоговини);
1 - бортовий камінь; 2 - основне полотно; 3 - основа; 4 - підстильний шар; 5 - залізобетонний лоток, 6 - залізобетонна плита.
Схеми основних під'їздів, майданчиків, доріжок
Рис. 2. Схеми основних під'їздів, майданчиків та пішохідних доріжок:
а - на ізольованій ділянці;
б - на двох сусідніх зблокованих ділянках;
1 - основний в'їзд і господарський майданчик (бетон), 2 - майданчики зони житлового будинку (залізобетонні плити) і пішохідні доріжки, 3 - господарські доріжки і майданчика (асфальт), 4 - дитячий ігровий майданчик (піщано-гравійна суміш).

При виборі накреслення в плані (розміщення на території) ділянки основного під'їзду і пішохідних доріжок необхідно вирішити і конструкцію основного під'їзду, його поперечний і поздовжній профілі. Деякі рішення поперечного профілю основного під'їзду в насипу, на укосі, у виїмці або зануренні дано на рис. 1, б.

Основний під'їзд найдоцільніше виконувати з твердим залізобетонним покриттям для надійної і тривалої експлуатації.

Пішохідні доріжки і майданчики класифікують за призначенням:

    * Основні підходи та господарські доріжки з основою і покриттям, що забезпечують рух по них людини з навантаженою тачкою і в разі необхідності легковий або вантажний машини;
    * Паркова доріжка (майданчик) з покриттям із широко (5 ... 7 см) розставлених залізобетонних тротуарних плиток, які можна виготовити на ділянці в збірно-розбірної формі з бетону. Це ж покриття можна рекомендувати для окремих майданчиків зони житлового будинку (у водойми, відкритої їдальні, майданчики відпочинку);
    * Паркові прогулянкові доріжки, дитячі майданчики з глінопесчаним покриттям по піщаному підставі;
    * Доріжки між грядками (піщані);
    * Господарські майданчики і майданчик компостування. Їх покриття роблять литим, тому що вони вимагають змив після виконання різних операцій.

Для використання основного під'їзду на час будівництва його конструкції виконують не повністю (без верхнього покриття). Якщо основний під'їзд виконує функції зливостоку, то за його трасі відкопують корито (з урахуванням вибраної конструкції і відміток по подовжньому профілю проїзду). Підстава засипають найчастіше грубозернистим піском шаром 20 ... 30 см, потім насипають 10 ... 15 см щебеню і ущільнюють. Після будівництва помічені порушення усувають, вирівнюючи їх щебенем і виконуючи по ньому залізобетонне покриття. Бордюрні камені на основні встановлюють, використовуючи цементний розчин. Покриття роблять гарячим асфальтом і укладають шаром до 4 см ручним катком. Якщо проїжджа частина вулиці виконана в насипу, а по обидва боки її розташовані кювети, то основний під'їзд роблять через кювет. На дно кювету по підготовленій підставі (10 см піску + 10 см щебеню), укладають трубу (металеву або азбестоцементну), діаметр якої має забезпечити безперешкодний пропуск води (зазвичай розмір кювету - до бровки нижнього краю землі розраховують на максимальний пропуск води - відповідно і верхній обріз труби повинен бути на рівні цієї брівки). Потім трубу засипають піском і зверху щебенем.

Краю труби повинні виходити за межі основного проїзду (з урахуванням укосів) - від бордюру основного проїзду до підстави кювету. З цієї підготовки виконують конструкцію основного під'їзду. При укладанні необхідно стежити за тим, щоб поздовжній ухил труби відповідав поздовжнього похилу кювету.

Можливі й інші варіанти пристрою переїзду через кювет: від простого дерев'яного (брущатого) настилу, покладеного на поперечні колоди (під них необхідно пристрій опорного підстави з піску і щебеню), до дорожніх плит, які викладають на 2 стінки - опори і споруди, переїзного склепінчастого містка з природного каменю (плитняку) на цементному розчині.

У всіх випадках необхідно забезпечити безперешкодний пропуск води (найменша її затримка буде руйнувати підставу перезда, особливо в осінньо-літній період) і спорудження бортиків, що обмежують основний під'їзд.

При формуванні на ділянці терас їх можна з'єднати укосом або підпірною стінкою з використанням самого простору укосу в різних цілях. Конструкція укосів може бути різною. Після вивчення рельєфу і геології ділянки, організації рельєфу території, відведення зливових вод і зниження рівня грунтових вод приступають до будівництва будівель і споруд.


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 467 | Додав: Serhiy | Теги: доріжки, Під'їзди | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]