Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Підготовка до кладки печі
15:24
Підготовка до кладки печі


Місце розташування печі, як правило, визначається проектом на будівництво будинку, але в умовах індивідуального і дачного будівництва можливі відхилення і самостійні рішення.


Місце розташування печі, як правило, визначається проектом на будівництво будинку, але в умовах індивідуального і дачного будівництва можливі відхилення і самостійні рішення.

Перш ніж приступити до кладки печі на підготовленому фундаменті або іншій підставі, треба ще раз перевірити відповідність обраного місця вимогу пожежної безпеки та можливості виведення димової труби між балками горищного перекриття і кроквами даху (перший раз таку перевірку виконують при закладці фундаменту печі). Для цього на підготовленому фундаменті або іншій підставі викладають «насухо» без розчину перший ряд печі згідно порядовка (можна викласти периметр першого ряду). Якщо піч буде мати насадную трубу, тобто трубу, розташовану на масиві печі, умовно перший ряд приймають за масив готової печі, на ньому визначають місце виходу труби і викладають згідно порядовка 1 ... 2 ряди. З цього місця труба буде йти строго вертикально і не тільки повинна проходити між балками горищного перекриття, а й мати зазор для протипожежного оброблення. За допомогою схилу на довгому шнурі перевіряють можливість проходу димаря через горищне перекриття і між кроквами даху. Кроквяні балки не завжди проектуються на балки перекриття, тому треба обов'язково перевіряти можливість проходу труби між ними. Труба повинна проходити на відстані не менше 130 мм від кроквяних балок. Після вивірки димової труби перевіряють можливість розміщення в пічному масиві топкової і прочищувальні дверцят, шиберних засувок.
Орієнтація печі
Рис. 1. Орієнтація печі щодо стін і перегородок:
1 - шнур; 2 - величина виступу печі від площини стіни.

Переконавшись, що все відповідає вимогам пожежної безпеки і будівельних норм, «закріплюють» положення печі на місці, суворо орієнтуючи її відносно стін і перегородок за допомогою шнура. Якщо одна з площин печі (опалювального щитка) збігається з площиною стіни - натягують шнур уздовж цієї стіни. Якщо площину печі (опалювального щитка) відступає від стіни - натягують шнур паралельно стіні на відстані виступу. Це буде базова лінія для розкладки першого ряду. Другий шнур можна не натягувати, зробивши позначку становища одного з кутів печі на шнурі, тому що піч повинна бути прямокутною.

Під час кладки пічник повинен вільно переміщатися по периметру всієї печі. Якщо піч викладається в отворі між стінами або перегородками, необхідно створити простір між ними, що дозволяє пропустити схил і кельму.

Фундамент печі не доходить до рівня чистої підлоги на 130 ... 140 мм. По верху його виконується горизонтальна цементна стяжка і укладається довільно ряд цегли на складному розчині. Влаштовується гідроізоляція і викладається ще один ряд цегли, поверх якого строго за рівнем виконується цементна стяжка. Таким чином основу печі виводиться до рівня чистої підлоги, після чого починається кладка печі.

Теги: печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 462 | Додав: Serhiy | Теги: печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]