Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Підготовка патіо
14:05
Підготовка патіо


Патіо розташовується таким чином, щоб у нього потрапляло якомога більше сонця. Однак неподалік потрібно мати тінисте місце, без якого не обійтися в спекотні дні. Такий затінений ділянку можна організувати і самому, побудувавши альтанку або перголу над частиною патіо.


Патіо розташовується таким чином, щоб у нього потрапляло якомога більше сонця. Однак неподалік потрібно мати тінисте місце, без якого не обійтися в спекотні дні. Такий затінений ділянку можна організувати і самому, побудувавши альтанку або перголу над частиною патіо.
Розмір патіо

В якості грубої оцінки необхідних розмірів патіо слід взяти такі, які дозволили б розташувати в ньому садові меблі для 4-х чоловік і забезпечили б вільний прохід в сад. Практично це не менше 4 м2.
Дренаж

Велика поверхня патіо може перешкодити дощовій воді вбиратися в грунт, так що слід передбачити можливість для стоку води. Вся поверхня патіо повинна бути злегка нахилена у бік саду або квітника, але ні в якому разі не в сторону стін будинку, інакше вам доведеться зіткнутися з проблемою вогкості. Цілком придатний ухил 12 .. 15 мм на 1 м довжини. Якщо ділянка має природний ухил у бік будинку, вам доведеться влаштувати спеціальний стік, який дозволить відвести дощову воду в сторону.
Існуючі дренажні споруди

Цілком вірогідно, щоб покриття вашого дворика може створити проблеми, якщо вже існують дренажні споруди. Тоді вам доведеться наростити стіни у оглядового колодязя для того, щоб закрити його кришкою на новому рівні, або змінити існуючу вільно лежить плитою, щоб можна було потрапити у колодязь у випадку засмічення.
Матеріали для поверхні патіо

Як матеріали для покриття поверхні дворика зазвичай використовують ті ж матеріали, що і для доріжок: цегла, блоки, плити, бетон, дерев'яні плашки.
Розмітка підстави

Щоб покриття легко на міцний рівний фундамент, який не буде схильний до усадки, потрібно правильно розмітити підставу патіо. Для розмітки користуються шнуром і кілочками. Оскільки дворики здебільшого примикають до стін будинку, їхній рівень не повинен перевищувати рівень шару гідроізоляції у стін будинку.
Еталонний кілочок

Еталонний кілочок, виготовлений з дерев'яного бруска перетином 25х25 мм, використовується для того, щоб розмітити верхній рівень поверхні дворика.
Установка першого еталонного кілочка

Вбийте перший еталонний кілочок, щоб його верхівка перебувала на рівні передбачуваної поверхні патіо. А він повинен бути принаймні на 150 мм нижче рівня гідроізоляції стін будинку, щоб не допустити потрапляння дощової води на стіни будинку вище гідроізоляції.

У верхню частину кілочка забийте молотком цвях, до якого прикріпіть шнур. На іншому кінці планованого дворика вбийте друге еталонний кілочок і встановіть його на тому ж рівні, що і 1-ий. Для цього можна використовувати гідроуровень. Для великого дворика вам може знадобитися проміжний еталонний кілочок. Забийте цвяхи в ці кілочки.
Розмітка патіо

Для розмітки патіо ідеальний кольоровий шнур. Прикріпіть його до еталонних кілочків і протягніть в обидва боки вздовж стіни будинку, щоб вбити ще кілочки приблизно на відстані 300 мм за межами площі дворика. Натягніть інший шнур перпендикулярно 1-му між 2-ма додатковими кілочками, щоб визначити зовнішній край дворика. Розмітьте кути дворика додатковими кілочками. За допомогою косинця переконайтеся, що кути прямі.
Додаткові кілочки

Важливо, щоб підстава патіо було дуже рівним. Вбийте по периметру дворика додаткові кілочки з інтервалом приблизно 1,5 м. За допомогою рейки і рівня вирівняйте першу з них у відповідності з висотою еталонного кілочка. Аналогічним чином, просуваючись по периметру дворика, вирівняйте всі інші додаткові кілочки.

Після того, як кілочки по периметру встановлені, вбийте всередині дворика по всій його поверхні ще додаткові кілочки з інтервалом в 1,5 м і вирівняйте їх відносно зовнішніх за допомогою довгої рейки і рівня. Верхівка кожного кілочка повинна бути на висоті проектованої поверхні дворика.
Виїмка грунту під основу

Зніміть верхній шар грунту, потім покладіть шар щільного матеріалу товщиною 7,5 ... 10 см і добре утрамбувати його садовим катком або вібратором. Додайте шар піску товщиною 5 см і теж ущільніть його вібратором. Слідкуйте за тим, щоб не збити розмічальні кілочки. Еталонні кілочки повинні тепер виступати з шару піску на висоту, рівну товщині наміченого покриття.
Оформлення зовнішнього краю опалубки

Якщо ви плануєте укласти на поверхні дворика бетонну плиту, встановите з внутрішньої сторони від розташованих по периметру кілочків опалубку, вирівнявши верхній край дощок з верхівками кілочків. При використанні інших покриттів бажано передбачити оформлення зовнішнього краю дворика, щоб запобігти сповзанню матеріалу.

Якщо патіо примикає до стіни будівлі, то в якості обмежувача можна використовувати саму стіну. В інших випадках можна використовувати будь-яку з наступних можливостей.
Готові бетонні бордюрні камені

Бордюрні камені зазвичай мають скошене верхній край і часто забезпечені декоративним малюнком. Викопайте канавки безпосередньо зовні від периметра дворика і встановіть бордюрні камені вертикально в шарі бетону товщиною 50 мм, щоб їх верхній край був на одному рівні з верхівками еталонних кілочків.
Бордюр з цегли

Бордюр з цегли виглядає особливо привабливо в тому випадку, коли поверхня вимощена цеглою чи блоками. І тут треба викопати канавку безпосередньо по периметру дворика і встановити в ній цеглу впритул один до одного в шар піску товщиною 5 см.
Пристрій патіо на похилій ділянці

Якщо будинок розташований у верхній частині схилу, стінки викладають по периметру зовнішнього краю патіо так, щоб вийшло щось на зразок тераси, на яку і зіпреться дворик. Простір всередині цих стінок заповнюється щебенем, або яким-небудь іншим щільним матеріалом, а зверху, як звичайно, укладають покриття. У цих йдуть по периметру стінках слід зробити дренажні отвори, які дозволять стікати дощовій воді. Такими отворами можуть служити деякі вертикальні стики між цеглою чи блоками, незаповнені будівельним розчином.

У стінці тераси слід зробити сходинки, які полегшать доступ до нижньої частини ділянки.
Вирівнювання піщаної подушки

Матеріали, якими покривають поверхню дворика, здебільшого укладають на шар піску товщиною 7,5 см або на свіжий розчин. У 1-му випадку бетонні блоки просто вдавлюють в пісок.

На великій площі досить важко добре розрівняти пісок і зберегти необхідний рівень. Для цього територію патіо зазвичай ділять на сектори за допомогою дерев'яних рейок перетином 50х25 мм і довжиною 1,8 м.

Покладіть одну рейку на ребро уздовж краю дворика, а іншу паралельно на відстані 1,2 м. Закріпіть рейки піском. Переконайтеся за допомогою рівня, що простір між верхніми крайками рейок строго горизонтально, і засипте в цей сектор кілька тачок піску. Розрівняйте його так, щоб він був врівень з верхніми крайками рейок.

Пісок розрівнюйте довгою рейкою прямокутного перерізу, що пересувається уздовж дощок, заповнюючи утворилися поглиблення новими порціями піску. Після того, як ви Засипле піском перший сектор, обережно вийміть зовнішню рейку, перенесіть її на відстань 1,2 м від 2-ий і встановіть паралельно, утворивши друге сектор. Заповніть щілину, що залишилася від 1-ої дошки, і вирівняйте кельмою або коротким дерев'яним бруском.

Засипте пісок в 2-ій сектор і розрівняйте його. Повторіть процес, поки не буде засипана піском вся поверхня дворика.

Теги: дренаж, патіо, підсипання


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 472 | Додав: Serhiy | Теги: дренаж, підсипання, патіо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]