Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Планування патіо
14:05
Планування патіо


Патіо (внутрішній дворик), як правило, будують що прилягає безпосередньо до житлового будовою (або в іншому зручному місці), майже на одному рівні з його підлогою і з виходом на нього з будь-якої кімнати або тераси


Патіо (внутрішній дворик), як правило, будують що прилягає безпосередньо до житлового будовою (або в іншому зручному місці), майже на одному рівні з його підлогою і з виходом на нього з будь-якої кімнати або тераси, у південних районах іноді передбачають 2 виходи з різних приміщень. При відповідному обладнанні патіо може служити місцем відпочинку, літньою кухнею або їдальні, солярієм, дитячим майданчиком і т.п. Його не треба влаштовувати великим, цілком достатньо, якщо він буде площею 30 ... 40 м2, що зручніше для створення затишку і менш складно для споруди.
Патіо з декоративною огорожею
Рис. 1. Патіо з декоративною огорожею.

При розташуванні неподалік від будинку патіо оточують з усіх сторін легким декоративним огорожею з хвірткою, яку краще робити двостулковою, тому що це візуально збільшує простір. З внутрішньої сторони огорожі, в зоні розташування куточка відпочинку, з червоної цегли можна зробити квіткарки, високо підняті над землею, в середній частині дворика обладнати декоративний фонтан, оточений квітником, а вздовж задньої його стінки - легкий навіс, де при бажанні можна сховатися від сонця або дощу. З двох сторін навісу можна розбити квітник, а весь дворик вимостити бетонною плиткою.

При розташуванні патіо безпосередньо біля будинку огорожу можна робити тільки з двох-трьох сторін, але у всіх випадках обов'язково з північного боку. Обладнують їх, як правило, на насипних терасах, що примикають до житлового будовою. Як приклад можна навести таку планування та обладнання патіо, розташованого вздовж південно-західної стіни з 2-ма виходами на нього з кухні і вітальні. Для засипки тераси використовують грунт, вийнятий при будівництві напівпідвального поверху будинку; рівень її на 10 см нижче рівня підлоги в будинку. Підпірну стінку з бетону висотою 80 см будують до засипання тераси.
Патіо, що примикає до будинку, загальний вигляд
Рис. 2. Патіо, що примикає до будинку, загальний вигляд.
Патіо, що примикає до будинку, план
Рис. 3. Патіо, що примикає до будинку, план:
1 - фасадна сходи; 2 - доріжка, 3 - квітник, 4 - газон, 5 - огорожа; 6 - камін з лавками; 7 - сходи в двір у стилі модерн; 8 - вихід на кухню, 9 - стіна будинку; 10 - вихід з вітальні.

З фасадної сторони патіо споруджують 4-ступеневу сходи з монолітного бетону з поручнями у вигляді квіткарок і ще одну бетонні сходи в стилі «модерн» мають на розі, вона веде до знаходиться за будинком частині двору і зручна для повідомлення в будь-якому напрямку.

При збігу кордону двору з межею ділянки паркан встановлюють безпосередньо на підпірної стінки патіо. За його периметру влаштовують квіткарки з насипного грунту. Патіо викладають бетонними плитами розміром 40х40 см з шліфованою поверхнею «під граніт», в шаховому порядку, простір між ними заповнюють цементним розчином з обробкою поверхні галькою, щебінкою або шматочками керамічної плитки з подальшим залізненням.
Патіо з водоймою та альпінарієм
Рис. 4. Планування патіо з водоймою та альпінарієм:
1 - газон, 2 - будинок, 3 - квітник, 4 - жива огорожа, 5 - водойму; 6 - альпінарій з джерелом; 7 - чагарники; 8 - господарський куточок.

На рис. 4 - 6 показано кілька варіантів планування внутрішнього дворика. У 1-му (рис. 4) невисока еліптичної форми тераса з квітником примикає до будинку з 2-х сторін і поступово переходить в декоративну доріжку, що веде в сад. На переході споруджений альпінарій з джерелом і невеликим декоративним водоймою. Все це змикається з газонами еллептіческой форми. Обладнання (лави, столи, шезлонги) встановлюють тільки на літній період.
Внутрішній дворик з газоном і підпірною стінкою
Рис. 5. Планування патіо з газоном і підпірної стінкою:
1 - будинок; 2 - квітник, 3 - газон, 4 - розарій, 5 - сходи; 6 - чагарники; 7 - тераса; 8 - підпірна стінка.

У 2-му варіанті (рис. 5) дворик огороджений з 2-х сторін стінами будинку; особливо зручно, якщо внутрішній кут його знаходиться на південній стороні. Тераса споруджена на рівні підлоги будинку, вимощена бетонними плитами 40х40 см і обладнана сходами, що забезпечує вихід на газон ексцентричної форми. Підпірні стіни тераси виконані у вигляді пологого схилу і покриті дерном.
Патіо з декоративним мощенням
Рис. 6. Планування патіо з декоративним мощенням:
1 - тераса, 2 - підпірна стінка, 3 - декоративне мостіння; 4 - водойму; 5 - альпінарій з джерелом; 6 - великі дерева; 7 - чагарники.

У 3-му варіанті (рис. 6) патіо розташований у глибині ділянки, з усіх боків оточений посадками. Покриття виконано з природного каменю і бетонних плит, з ділянками серповидної форми, вимощеними бруківкою або великою галькою. Обладнаний патіо альпінарієм з водоспадом-джерелом і декоративним водоймою, через який прокладено доріжка з 3-х плит.

Теги: патіо


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 433 | Додав: Serhiy | Теги: дренаж, підсипання, патіо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]