Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Подробиці про аронії
10:09
Подробиці про аронії



В останні роки на ринку наприкінці літа з'являються у продажу чорні ягоди. Власники їх називають по-різному. Одні - чорноплідної горобини, інші - Арон. Але всі стверджують, що ягоди мають гарні лікувальними властивостями при гіпертонічній хворобі, розладах шлунково-кишкового тракту, цукровому діабеті, кровотечах.

В останні роки на ринку наприкінці літа з'являються у продажу чорні ягоди. Власники їх називають по-різному. Одні - чорноплідної горобини, інші - Арон. Але всі стверджують, що ягоди мають гарні лікувальними властивостями при гіпертонічній хворобі, розладах шлунково-кишкового тракту, цукровому діабеті, кровотечах.

Що ж являє собою ця рослина?

Аронія - абориген Північної Америки. У себе на батьківщині вона використовується в медицині з давніх часів. У нашу країну вона потрапила порівняно недавно і увійшла в культуру під назвою чорноплідної горобини, хоч і належить до іншого сімейства. На відміну від красноплодной горобини аронія представляє собою 'розкидистий чагарник, що має діаметр крони до 2 метрів і висоту - до 3.

Вона володіє багатьма цінними ознаками: щорічно рясно плодоносить, зберігає плоди на гілках після дозрівання до самих заморозків, невимоглива до грунтів, чуйна на добрива й поливи, добре розмножується, зимостійка, та до того ж володіє високим вмістом корисних для людини речовин, яких немає в інших оброблюваних в садах плодових культурах. Її ягоди мають у своєму складі, велика кількість вітаміну Р, рибофлавін, передоксін, фолієву кислоту, тіамін, ніацин, філлохинон, що й обумовлює лікувальні властивості аронії.

Розмножується чорноплідна горобина різними способами: насінням, кореневими нащадками, відведеннями, діленням куща, зеленими живцями, щепленням. Садити її можна і навесні, і восени, розміщуючи кущі один від одного на відстані 2-2,5 метра, так як вона утворює велику кількість гілок - нерідко понад півсотні. У посадочні ямки розміром 60x60x40 сантиметрів попередньо потрібно внести 2 відра перегною, 30 грамів фосфору, 20 грамів калію. У саджанця перед посадкою необхідно обрізати кореневу систему на 20-25 сантиметрів, обробити грунтової базікою. Саджанці відразу ж після посадки потрібно підрізати, залишивши пагони з 4-5 нирками довжиною 15-20 сантиметрів.

Для того, щоб виростити чагарник з насіння, плоди слід протерти через сито, відмити їх від мезги і, не давши просохнути, закласти на стратифікацію, яка проходить 90 днів при температурі 20 градусів. В кінці січня насіння «сніг», тобто заривають у сніг і витримують там до весни. З приходом тепла їх висівають у грунт, добре удобрений перегноєм, на глибину 0,5 сантиметра. З'явилися сходи необхідно прорідити на відстані 5 сантиметрів. Зміцнілі саджанці потім пересаджують на постійне місце.

На врожайність аронії дуже впливає освітленість сонцем. Тому при формуванні куща слід видаляти старі, хворі, вигнуті пагони, щорічно омолоджуючи їх молодою порослю.

Аронія - культура дуже схильна до загущенню, тому обрізка - найважливіший агротехнічний прийом при її вирощуванні. На кущі необхідно залишати 10-12 равновозрастних плодоносних гілок з гарним, сильним приростом, решта вирізати.

При гарному догляді кожен кущ чорноплідної горобини може дати 5-7 кілограмів ягід, які достигають у серпні-вересні. Вони мають терпкий присмаком, проте це анітрохи не зменшує їх достоїнств. З аронії можна приготувати варення, джем, желе, компот, сік, настоянки або просто висушити ягоди.

Чорноплідна горобина широко обробляється в області. Її використовують для зелених огорож. Вирощують її і садівники-любителі.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 416 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]