Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Прийоми пічної кладки
15:20
Прийоми пічної кладки


Кладка цегляної печі виконується так, щоб створити монолітну і міцну конструкцію. Досягається це певною системою розкладки цегли з перекриттям вертикальних


Кладка цегляної печі виконується так, щоб створити монолітну і міцну конструкцію. Досягається це певною системою розкладки цегли з перекриттям вертикальних швів в суміжних рядах за рахунок зміщення їх на ½ або ¼ цегли. Перев'язка поперечних і поздовжніх вертикальних швів забезпечує зв'язок між суміжними цеглою і рівномірний розподіл навантаження на весь масив кладки печі.

Товщина стінок пічної кладки може бути в 1, ½ та ¼ цегли. Перев'язка швів в пічний кладці досягається за рахунок застосування неповномірні цегли і чергування в кутах пічного масиву тичкової і ложковой розкладки цегли. Вираз в цеглу означає, що товщина стінки дорівнює довжині цегли (250 мм), в півцеглини - половині довжини цегли (120 мм), у чверть четвертої частини цегли. Так як ширина звичайної цегли -120 мм, а товщина 65 мм, то при кладці стінки печі в півцеглини він кладеться плашмя, довгою стороною - ложком вздовж стінки, а при стінці в ¼ цегли кладеться на ребро - на ложок або тичок.
Кладка цегляної печі
Рис. 1. Цегляна кладка:
1 - ложкових ряд; 2 - тичковий ряд; 3 - горизонтальні шви; 4 - вертикальні поперечні шви; 5 - вертикальні поздовжні шви

Особлива вимога пічної кладки - герметичність. Досягається герметичність за рахунок щільності швів та застосування якісної цегли. Тільки тому не допускається використання для кладки печей цегли з тріщинами в ложковой або тичкової гранях. Глина поганий провідник тепла, навіть тонкий шар її зменшує теплообмін між димовими газами і масивом печі. Зчеплення глиняного розчину з цегляною кладкою слабке, при нагріванні він буде відшаровуватися пластами і може перекрити канал. Замість обмазки стінок будинкових каналів розчином треба промивати їх водою, ретельно затирати грубої ганчіркою, видаляти вичавлений розчин, домагаючись гладкої поверхні. Кладка не боїться води, якщо розчин приготовлений правильно, а шви тонкі. Міцність кладки знижується при збільшенні товщини швів, тому що при змінах температури розчинний шов деформується більше, ніж цегла. Тому шви повинні бути рівними, товщиною не більше 5 мм при кладці червоного (керамічного) цегли і не більше 3 мм при кладці вогнетривкої цегли. Щоб витримати рівномірну товщину швів, треба готувати хороший пластичний розчин кладки і виконувати розкладку цегли насухо, підбираючи його по товщині і підганяти по довжині. Якщо на приготовленому розчині кладка не йде, його допрацьовують і лише після цього продовжують кладку.
Кладка цегляної печі в півцеглини
Рис. 2. Пічна кладка в півцеглини:
1 - ложок, 2 - стусан, 3 - трехчетвертки.

Червону керамічну цеглу має пористу структуру, при зіткненні з розчином жадібно вбирає воду, знижуючи міцність розчинного шва в площині контакту. Тому перед укладанням його вимочують у воді до нормального насичення. Вогнетривка цегла менш пористий. Вимочувати у воді його не слід. Перед кладкою з поверхонь його змивають пил для кращого зчеплення з розчином. Кладку вогнетривкої цегли ведуть на розчині з вогнетривкої глини і дрібно подрібненого шамоту. Перев'язка швів кладки з вогнетривкої та звичайного керамічної цегли не допускається, тому що вони мають різний коефіцієнт об'ємного розширення.

Не рекомендується класти частки цегли стесана стороною всередину димового каналу; порушена поверхня шорстка і підвищує опір руху димових газів, а при нагріванні може розшаровуватися. Тому половинки і трехчетвертки обробленої стороною кладуть в шов. Сколену грань притісують до додання частці форми прямокутного паралелепіпеда, щоб у шві була мінімальна кількість розчину. Не можна допускати пустот або заповнювати їх розчином і щебенем.

Після розкладки чергового ряду насухо, пригону і підготовки неполномерних часткою виробляють укладання цегли на розчин. Кладку кожного ряду слід починати з кутового цегли. Існує багато прийомів кладки, найбільш простий, доступний кожному, складається з наступних операцій:

    * Кельмою набирають певний (однакове для кожного ряду) кількість розчину і кладуть на місце укладання цегли;
    * Ребром кельми розрівнюють розчин по площі, рівній площині цегли, готуючи постіль;
    * Лівою рукою беруть підготовлений цегла, опускають його в ємність з водою на 10 ... 15 с. (Тримати у воді до тих пір, поки не перестануть виділятися бульбашки повітря) і укладають на підготовлену постіль;
    * Натисканням руки і постукуванням рукояткою кельми, притира, осаджують цегла, домагаючись потрібної товщини шва;
    * Кельмою підрізають розчин, вичавлений зі шва з боку каналу і лицьової сторони кладки;
    * Правильність укладання кутового цегли перевіряють по схилу або вертикально натягнутому шнуру.

Порядок кладки кожного наступного цегли відрізняється тим, що треба щільно заповнити вертикальний шов, і складається з наступних операцій:

    * Кельмою набирають певну кількість розчину і кладуть на місце укладання чергового цегли;
    * Ребром кельми розрівнюють розчин, підгрібаючи його до вертикальної грані покладеної цегли, готуючи постіль;
    * Лівою рукою беруть підготовлений цегла, опускають його у воду на 10 ... 15 с;
    * Кельмою беруть невелику порцію розчину і наносять рівним шаром на ту грань укладається цегли, яка буде прилягати до вертикальної грані укладеного розчину;
    * Крадуть цеглу на підготовлену постіль;
    * Натисканням руки, при постукуванні рукояткою кельми, притира, осаджують цегла, домагаючись необхідної товщини швів;
    * Кельмою підрізають розчин, вичавлений зі швів з боку каналу та лицьової сторони кладки.

Горизонтальної кожного ряду перевіряють за допомогою рівня, встановленого на лінійку-правило. Прямолінійність кладки перевіряють лінійкою-правилом, прикладаючи її до бокової поверхні після кладки сторін кожного ряду. Попереднє осаджування і притирання кожної цеглини ущільнює шви, підвищує герметичність і міцність кладки. Попередня розкладка насухо, добірка цегли по товщині і підгонка його по довжині забезпечують рівномірну товщину швів. У міру виконання 3 ... 4 рядів кладки димові канали швабру мокрою ганчіркою грубої і ретельно протирають насухо.

Опис процесу кладки дано для початківців. У міру набуття досвіду ведення робіт прийоми вдосконалюються, можливе суміщення операцій, але основні вимоги пічної кладки повинні суворо дотримуватися. Перш, ніж приступити до роботи, треба добре вивчити креслення - розібратися в конструкції печі і вести пічну кладку, домагаючись горизонтальності кожного ряду, вертикальності кутів, витримуючи товщину швів, щільно заповнюючи їх розчином.

Теги: печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 783 | Додав: Serhiy | Теги: печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]