Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 22
Гостей: 22
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Пристрій мілкозаглубленних фундаментів
09:19
Пристрій мілкозаглубленних фундаментів


Листи з питаннями про пристрій мілкозаглубленних фундаментів продовжують надходити і тому я вирішив докладніше висвітлити цю тему, описавши власний досвід, намагаючись при цьому не повторювати того, що ви можете прочитати на сторінках сайту.


Листи з питаннями про пристрій мілкозаглубленних фундаментів продовжують надходити і тому я вирішив докладніше висвітлити цю тему, описавши власний досвід, намагаючись при цьому не повторювати того, що ви можете прочитати на сторінках сайту.

Фундаменти, закладені вище глибини промерзання, не є рідкістю, але найчастіше влаштовують їх неправильно. На сторінках сайту досить докладно викладено влаштування таких фундаментів, але можливо влаштування їх і на самій поверхні, тобто із заглибленням 0 ... 0,2 м.

Переваги:

    * При закладці фундаменту на поверхні значно зменшується обсяг земляних робіт;
    * Помітно зменшується витрата будівельних матеріалів;
    * Скорочуються терміни будівництва.

У 1998 році я вирішив закласти свій перший фундамент на поверхні.
Планування

Товщина родючого шару на ділянці забудови становила 0,45 ... 0,5 м. Потрібно було зняти його на площі близько 400 м2. Робота виконувалася бульдозером, але дуже акуратно, щоб не завдати серйозних ушкоджень материкового грунту. Ділянки, на які зрушувалася грунт, були визначені заздалегідь, щоб знизити обсяги робіт при створенні газонів і галявин. Остаточна планування ділянки під забудову проводилася вручну. Після розмітки місця розташування фундаментів були вирівняні остаточно, а в місцях ухилів виконані щаблі.

Суворе дотримання горизонталі обов'язково!
Підготовка

Підготовка з гранітного щебеню фракцій о 10:20 та 20:40 з ретельною трамбуванням. Товщина шару 100 мм, ширина 800 мм.
Опалубка

У зв'язку з тим, що висота фундаментів була запроектована 150 мм, опалубка виконувалася з обрізних (струганих з одного боку) 40-мм дощок шириною 150 мм. Ширина фундаментів за проектом 600 мм у зв'язку з тим, що стіни, які будуть обваловувати, влаштовуються з землебіта (шини, заповнені землею), а відкриті стіни - з солом'яних блоків. Відстань між дошками опалубки витримувалося брусками завдовжки 600 мм, встановленими між дошками опалубки врівень з нижніми обрізами дощок. Зверху дошки опалубки також скріплювалися брусками (після розпалублення нижні бруски залишилися в плиті фундаменту).
Якорі

Для запобігання сповзання фундаменту, закладеного на поверхні, по кутах його і через кожні 3 м були встановлені «якоря». Вони представляли собою фундаментні стовпи, заглиблені приблизно на 1 м. Для їхнього влаштування на намічених місцях акуратно віддалялася щебенева підготовка та бурому (підійде будь-який, наприклад, рибальський) виконувалися ями. У ями вставлялися згорнуті трубкою шматки руберойду з таким розрахунком, щоб верхній край трохи виступав на рівнем щебеневої підготовки.
Гідроізоляція

Дуже бажано гідроізолювати майбутній фундамент від грунту. Для цього на підготовку під уже встановлену опалубку акуратно стелить поліетилен товщиною 150 мкм (бажано в 2 шари), який у місцях розташування якорів акуратно розрізався. Лист поліетилену повинен виступати за опалубку настільки, щоб його можна було з'єднати з листом, яким буде гідроізолювати підлогу (підпільне простір).
Армування

Армування такого фундаменту є обов'язковим. Була застосована періодична арматура діам. 12 мм. 2 арматурних стрижня укладалися на бруски, що з'єднують нижні краї опалубки. З арматурою фундаментів була пов'язана також і арматура якорів.
Бетонування

Використовувалася бетонна суміш зі щебенем фракції 10:20. Після схоплювання поверхня була зволожена, засипана рясно змоченими тирсою і накрита поліетиленовою плівкою. Опалубка знімалася через тиждень, нижні розпірні бруски були залишені у фундаменті.
Дренаж

У зв'язку з тим що фундамент влаштовувався на глинистому грунті, то навколо нього був виконаний кільцевої французький дренаж, що захищає не лише фундамент, а й грунт під ним від зволоження грунтовими водами. Дренажна траншея влаштовувалася на відстані 1,8 ... 2 м від фундаменту (над нею була запроектована пішохідна доріжка). Глибина дренажної траншеї до рівня промерзання грунту (у даному випадку 1,8 м), ухил - 2%. На ділянках обваловки стін будинку глибина дренажної траншеї виконувалася меншою.

Щоб уникнути поступового замулювання дренажних труб при невеликих обсягах стоків можна рекомендувати пристрій накопичувального резервуара з сифоном для виконання залпового збору води в дренажну мережу.
Гідроізоляція грунту

Для захисту грунту навколо фундаменту від зволоження атмосферними опадами і талими водами гідроізоляційний килим, покладений під фундамент, був нарощений, а полотно опущено в дренажну траншею.
Теплоізоляція грунту

Бажано теплоізолювати грунт навколо фундаменту.
Інструментальний контроль

Нівелювання, проведена на наступний рік, підтвердила відсутність зрушення фундаменту.

Теги: гідроізоляція, дренаж, мелкозаглубленний фундамент, незаглиблений фундамент, підсипання, теплоізоляція



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 370 | Додав: Serhiy | Теги: незаглиблений фундамент, дренаж, підсипання, теплоізоляція, гідроізоляція, мелкозаглубленний фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]