Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 43
Гостей: 43
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Протипожежні переділки печей
15:23
Протипожежні переділки печей


При виконанні пічних робіт необхідно обов'язково дотримуватися "Правила виробництва робіт та ремонту печей, димоходів і газоходів». Нижче дається виклад і пояснення тих пунктів, без знання яких неможливе ведення пічних робіт.


При виконанні пічних робіт необхідно обов'язково дотримуватися "Правила виробництва робіт та ремонту печей, димоходів і газоходів». Нижче дається виклад і пояснення тих пунктів, без знання яких неможливе ведення пічних робіт.

    * 3.2.1. У місцях, де горючих та важкогорючих конструкцій будівель (стіни, перегородки, перекриття, балки тощо) примикають до печей і димових каналів (димарів) слід обов'язково передбачати оброблення з неспалимих матеріалів. При розташуванні печей в отворі дерев'яної стіни або перегородки влаштовують вертикальні оброблення на всю висоту печі, вогнища або димової труби.

Вертикальні протипожежні оброблення печі
Рис. 1. Вертикальні протипожежні оброблення печі:
1 - опалювальна піч, 2 - повсть або азбест; 3 - цегляна кладка; 4 - металевий лист.

При переході димового каналу (димаря) через горищне або міжповерхове перекриття влаштовують горизонтальні оброблення. Вертикальні оброблення кладуть в ½ цегли або в ¼ (на ребро) на хорошому розчині без перев'язки швів з кладкою печі або димової труби. Горизонтальні оброблення кладуться з перев'язкою швів, виконуються одночасно з кладкою каналу. Вони являють собою збільшену до безпечних розмірів стінку каналу. Для виконання разделок можна використовувати й інші вогнетривкі матеріали - залізобетонні плити, кераміку, метал, азбестоцементні плити. При влаштуванні разделок біля печей необхідно передбачати можливу усадку стін дерев'яних будівель, вона може досягати 4% від висоти будівлі. У міжповерхових і горищних перекриттях висота оброблення збільшується на висоту можливої усадки. При примерения в горищних перекриттях утеплення з легкозаймистих матеріалів (мох, тирса, торф тощо) оброблення у димової труби необхідно підняти вище на 2 ряди цегли.

При виконанні горизонтальної оброблення в междуєтажном або горищному перекритті необхідно стежити, щоб цегляна кладка не спиралася на балки або настил, зовнішні стінки повинні бути рівними, щоб під час усадки не утворилися тріщини. Всі шви повинні бути щільно заповнені розчином. Частими причинами займання бувають тріщини, що утворюються в масиві печі і димових каналів внаслідок нерівномірного осідання або викришування розчину з швів. Тому основний засіб протипожежної профілактики - захист дерев'яних і легкозаймистих конструкцій вогнетривкими матеріалами. Для захисту застосовують нетеплопровідними матеріали: шерстяний повсть і азбест. Повсть погано проводить тепло і є хорошим теплоізоляційним матеріалом. При загорянні він тліє, виділяючи дим з їдким запахом, що сигналізує про небезпеку пожежі. Для додання більшої стійкості до займання повсть перед укладанням просочується рідким глиняним розчином. Усі дерев'яні конструкції, прилеглі до оброблення, оббивають повстю в 2 шари або азбестом. Конструкція в цьому випадку вважається захищеною.

    * 3.2.2. Відстані від внутрішньої поверхні (від диму) печей, каналів та димових труб до спалимої або важкогорючих конструкцій будинку слід передбачати не менше зазначених у таблиці 1.
    * 3.2.8. Відстань від перекриття (перекриші) печі до стелі повинна бути 350 мм до незахищеного і 250 мм до захищеного.
    * 3.2.9. Зовнішні поверхні цегляних димових труб при влаштуванні їх через покрівлі слід видаляти від горючих конструкцій (балок, обрешітки) на відстань не менше 130 мм.
    * 3.2.11. Для захисту підлоги під топкової дверкою печі повинен бути металевий лист розміром 0,7 x 0,5 м, покладений довгою стороною уздовж печі.
    * 3.4.7. Фундаменти під печі і димові труби укладають відповідно до загальних Правилами ведення кам'яних робіт згідно СНиП 11.17.78.

Між фундаментами під піч та фундаментами стін будівлі залишають зазор не менше 5 см, заповнений сухим піском.

    * 3.4.11. Кладка (печі) повинна бути виконана з дотриманням горизонтальності рядів, вертикальності зовнішніх поверхонь і кутів, форми і розмірів внутрішніх каналів. Кожен ряд кладки повинен бути виконаний з перев'язкою швів в ½ цегли. У лавах, де має застосовуватися ¾-ної цегла, допускається перев'язка в ¼ цегли.
    * 3.4.12. Товщина швів пічної кладки, виконуваної із звичайної глиняної цегли, повинна бути не більше 5 мм, а з тугоплавкого і вогнетривкої 3 мм.

Товщина швів кладки димової труби, виконана на складному розчині, повинна бути не більше 10 мм, горизонтальні і вертикальні шви кладки повинні бути повністю заповнені розчином. По ходу кладки внутрішні поверхні каналів (печі) та димової труби повинні бути оброблені шляхом швабровкі.
Таблиця 1. Розміри разделок біля печей і димових каналів
Тип печі Розміри разделок в мм при конструкції
Не захищеної від загоряння Захищеної від загоряння
Опалювальні та опалювально-варильні з періодичною топкою тривалістю до 3 годин 380 250
  більше 3 годин 510 380
Оброблення при переході через горищне (міжповерхові) перекриття 380 250
Відстань від перекриші печі до стелі 350 250

    * 3.4.15. Колосникові решітки повинні бути розміщені в топливнике нижче топкового отвору на 7 ... 14 мм і укладені на місце з зазором 5 мм по периметру заповненим піском. Прорізи грат повинні розташовуватися вздовж паливника.
    * 3.4.21. Зовнішні поверхні печей обробляють швабровкой та затиранням сухим цеглою або штукатурять. Товщина шару штукатурки не повинна перевищувати 10 мм.
    * 3.4.22. Зовнішні поверхні димових труб в горищних приміщеннях повинні бути затерті розчином і побілені.

Будувати печі з зовнішніми стінками товщиною в ¼ цегли дозволяється за умови укладання їх у металевий каркас або футляр з покрівельної сталі.

Не допускається з'єднання зольника печі з підпіллям з метою вентиляції їх під час топки печі.

Теги:
димові труби, печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 1209 | Додав: Serhiy | Теги: димові труби, печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]