Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Реконструкція стін
16:05
Реконструкція стін


Часто купивши старий будинок, а часом і недобудований, не один рік простояв котедж новий домовласник стоїть перед питанням реконструкції. При цьому бажано провести реконструкцію стін, якщо будинок простояв без покрівлі


Часто купивши старий будинок, а часом і недобудований, не один рік простояв котедж новий домовласник стоїть перед питанням реконструкції. При цьому бажано провести реконструкцію стін, якщо будинок простояв без покрівлі одну зиму. Після 3-річного довгобуду реконструкція вже неминуча.

Перш за все, варто розібратися в тому, що саме відбувається зі стінами. Від часу матеріал стін (бетон або цегляна кладка) втрачає свою міцність.
Обстеження

Перш ніж боротися з різними бідами, необхідно провести комплексне обстеження конструкцій фундаменту і стін. Слід враховувати, що грамотно процедуру обстеження можуть виконати тільки професіонали. Багато домовласники намагаються заощадити на експертизі, вважаючи її необгрунтованою подорожчанням робіт з реконструкції. Однак навіть досвідчений фахівець з реконструкції без результатів обстеження не зможе однозначно сказати, яку саме технологію необхідно застосувати в тому чи іншому випадку.
Гідроізоляція

Почнемо з найбільш поширеною і складної проблеми - порушення гідроізоляції стін. Будь-який грунт, на якому стоїть будівля, в тій чи іншій мірі насичений водою, тому що абсолютно сухим він може бути тільки в пустелі. Практично всі матеріали, що застосовуються при зведенні стін (дерево, цегла, бетон) є пористими матеріалами. По порах волога здатна підніматися від рівня землі часом до 2-го поверху будівлі. Таким чином, стіни відволожуються по всьому периметру, і ніяка штукатурка або фарба не здатні ізолювати приміщення від проникнення вологи. У результаті - поява плісняви на стінах, підвищення вологості в приміщеннях.

В даний час існує декілька прийомів і технологій гідроізоляції стін і фундаментів будівлі.

Найпростіший і дешевий спосіб - нанесення мастикових покриттів (найчастіше бітуму) на поверхню стіни. Варто порушитися шару бітумної гідроізоляції і через утворені дефекти почне надходити волога. Якщо ж грунтові води залягають під тиском, то обмазочна гідроізоляція практично марна. Крім того, бітумні мастики з часом відшаровуються і вимагають періодичної заміни.

Наступний за складністю, трудозатратах і вартості спосіб гідроізоляції - нанесення на поверхню стін гідрофобізаторів. Від звичайних мастичних покриттів вони відрізняються тим, що вода від них відштовхується, скочуючись у кульки, і не встигає вступити в реакцію з матеріалом стіни. Крім того, гідрофобізатори проникають в тіло стіни на 5 ... 10 мм, що практично виключає їх відшаровування. Такі покриття застосовуються при слабкому натиску грунтових вод. Недоліком гідрофобізаторів є те, що з часом вони вимиваються.

Третій, найбільш надійний і найдорожчий варіант - застосування проникаючої гідроізоляції. У цьому випадку застосовуються спеціальні розчини, здатні проникати по капілярах матеріалу углиб стіни. Зазвичай такі склади можуть «вбиратися» на глибину 40 ... 50 см. Всередині стінового матеріалу розчин кристалізується і стає з ним єдиним цілим. Природно, ніяка вода в захищені таким чином пори проникнути не зможе. У тому випадку, якщо необхідно ізолювати більш товстий, що перевищує 50 см, масив стіни, в ньому пробурівают спеціальні шпури, в які заливають або закачують під тиском гідроізолюючий розчин. Для застосування таких розчинів не обов'язково попередньо просушувати матеріал стіни, тому що гідрофобізатори можуть «рухатися» назустріч току води.

Іноді замість гідроізоляції самої стіни проводять відсічення грунтових вод. Уздовж стін по периметру будівлі викопується траншея, що заповнюється глиною. У результаті утворюється водонепроникний «глиняний замок».
Теплоізоляція

При реконструкції стін часто збільшують їх теплоізоляцію. Для цих цілей площину стіни покривається шаром матеріалу з підвищеними теплоізоляційними властивостями. Часто для теплоізоляції на зовнішні стіни котеджів монтують мінераловатні плити. При цьому не слід забувати, що при неякісній вертикальної гідроізоляції плити можуть відволожитися і втратити теплоізолюючі властивості. Досить перспективним матеріалом є вермікулітобетон, але технологія зовнішньої теплоізоляції їм недостатньо відпрацьована. За кордоном дуже широко застосовується зовнішня теплоізоляція пінополіуретаном з наступним оштукатурюванням, але на території Росії пінополіуретан заборонений до використання через невідповідність протипожежним нормативам.
Міцність

Зміцнення і підвищення міцності стін домагаються різними методами. Найчастіше, якщо стіна втратила необхідну міцність, її простіше і дешевше зруйнувати і відбудувати нову. Часто її руйнують не до фундаменту, а лише до того рівня, на якому міцності старої кладки достатньо. У тому випадку, якщо тіло стіни покрито лише невеликими тріщинами, для відновлення застосовуються розчини проникаючої гідроізоляції.

Теги: гідроізоляція, стіни, теплоізоляція


Категорія: Ремонт будинку | Переглядів: 437 | Додав: Serhiy | Теги: теплоізоляція, гідроізоляція, стіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]