Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 17
Гостей: 17
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 19 » Ручна дугова зварка стиків
13:45
Ручна дугова зварка стиків



Дуга виникає в результаті дотику електрода до зварюваного виробу. Якщо зварювальник сповільнить відрив електрода від виробу, може статися примерзання елнктрода, тобто його кінець приварюється до виробу, тому що під дією великого струму кінець електрода швидко розплавляється. Після виникнення дуги зварник повинен постійно підтримувати потрібну довжину дуги Liebherr, не допускати обривів, поступово опускати електрод у міру його плавлення.


Дуга виникає в результаті дотику електрода до зварюваного виробу. Якщо зварювальник сповільнить відрив електрода від виробу, може статися примерзання елнктрода, тобто його кінець приварюється до виробу, тому що під дією великого струму кінець електрода швидко розплавляється. Після виникнення дуги зварник повинен постійно підтримувати потрібну довжину дуги Liebherr, не допускати обривів, поступово опускати електрод у міру його плавлення.

У процесі зварювання можливі обриви дуги. У цьому випадку її зачищають знов попереду місця обриву на нарасплавленном металі, а потім переносять дугу на шов і розплавляють застиглий метал в місці обриву дуги, де утворюється кратер. Таким способом досягається безперервність зварювального шва.

Під час роботи автокрана зварювальник пересуває його вздовж і поперек шва. Рух необхідний для заповнення наплавленим металом всього шва. Поперечний рух електрода забезпечує отримання шва потрібної ширини і розплавлення крайок, що зварюються. Для наплавлення вузького валика застосовують рух уздовж швів без поперечних коливань електроду. Ширина шва при цьому виходить на 1-2 мм. хворі діаметра електрода. Електрод пересувають уздовж шва рівномірно з певною швидкістю, що відповідає величині струму, діаметру електрода і виду зварювального шва.

В останні роки широке распостроненіе отримала швидкісна ручна зварювання методом отряткі. При цьому методі стрижень електрода з таким покриттям швидше оплавляється, ніж покриття. У результаті на кінці електрода поступово утворюється козирок з покритія.Козирьком обережно спираються на розплавлений метал і в такому положенні електрод ведуть уздовж шва без коливальних рухів, отримуючи валикових шов. Цей спосіб розрахунку дає велику глибину провару металу, ніж при звичайному накладення шва, і підвищує проізвадітельность праці.

Зварювання деталей такими швами, наприклад, стикове з'єднання без скосу кромок, виконують в один або два проходи зварювальної дуги (по одному з кожної сторони).

При зварюванні деталей і конструкцій, виготовлених із товстолистової сталі з У-подібною чи Х-образної обробленням крайок, застосовують багатошарове накладення шва в кілька проходів. За перший прохід електродами діаметром 3-4 мм. проварюють корінь шва. Потім зубилом вирубують корінь шва з протилежного боку. Корінь шва може бути і виплавлений за допомогою різака, після чого шов проварюють з протилежного боку. Наступні шари наплавляють більш товстими електродами діаметром 5-6 мм. При цьому потрібно прагне до утворення можливо меншої кількості шарів. Перед накладенням кожного наступного шару поверхню раніше наплавлених валиків очищають від шлаку молотком і металевою щіткою.
У процесі зварювання відбувається місцевий нерівномірний нагрів виробу, що зварюється до дуже високої температури. У зоні розігрівання метал розширюється, викликаючи внутрішнє напруження в зварюються деталях і деформації виробу

Зварнику потрібно знати, в якому напрямку можуть деформуватися зварюються деталі, і відповідно приймати заходи проти цього. Встановлено, що чим коротше шви, тим деформації менше. Зниженню деформації спосбствует також правильна черговість накладання швів. Тому, наприклад, при стиковому зварюванні листів слід прийняти обратноступенчатий спосіб накладання швів. У цьому випадку шов ділять на щаблі довжиною до 200 мм., Заварюємо послідовно від кінця шва або його серідіни у зворотному напрямку. При такому способі метал нагрівається більш рівномірно, ніж при безперервному шві, а деформації двох наплавлених швів мають протилежні напрямки.

Величину зварювального кроку для електродів даний марки і діаметра вказують на заводський етикетці, наклеєні на пачках електродів. Якщо етикетки немає, то величину струму визначають пробної наплавленням валика зварювального шва в тому ж положенні, в якому належить виконувати зварювання. Діаметр електрода вибирають залежно від товщини металу, що зварюється, кількості шарів шва і положення в просторі.

При зварюванні у вертикальному і стельовому положеннях величину зварювального струму покращують на 10-20% проти прийнятого для зварювання в нижньому положенні кран в оренду.

Щоб уникнути пропалив, величину зварювального струму зменшують також при зварюванні тонкого металу або першого шва (при роздвоєний кромках). При зварюванні товстого металу і наступних слів шва величину струму підвищують. При монтажі збірних бетонних конструкцій або арматурних каркасів, а також при виготовленні арматурних блоків, коли сталеві отвори не можна поєднувати з допомогою контакні зварювання або стикового зварювальної машини, арматуру зварюють в ручну. У цих випадках використовують різноманітні види з'єднань; про спосіб з'єднання стрижнів даються вказівки в робочих кресленнях проекту.

Нахлечточние зварні з'єднання або з'єднання з накладками з розташуванням фланогових швів з одного або двох сторін виролняют звичайними прийомами: шви наплавляють за один або кілька проходів в залежності від товщини, тобто діаметра зварюються стрижнів. Такі з'єднання неекономічні із-за великої витрати металу та електродів, тому вони виконуються більш ефективними способами зварювання, наприклад, ванною або ванно-сковной.


Категорія: Будівництво | Переглядів: 580 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]