Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Садова арка
14:11
Садова арка


Прості дерев'яні садові арки додадуть певне чарівність вашої ділянки.


Прості дерев'яні садові арки додадуть певне чарівність вашої ділянки.

Арки з жердин збираються, як правило, у вигляді вільно стоїть споруди без складних теслярських робіт. Головне їх призначення - декоративне оформлення ділянки. Вони не потребують особливої міцності і можуть використовуватися в якості перголи.

Додавання в конструкцію садової арки додаткових перекладин або розпірок і навіть бічних панелей з необроблених жердин краще зв'яже її з навколишнім простором, а якщо поставити навколо арки огорожа, то арку можна буде використовувати як альтанки.
Конструкція садової арки
Садова арка з жердин
Рис. 1. Садова арка з жердин, загальний вигляд і конструкція з'єднань.

Основа садової арки складається з 2-х пар вертикальних стійок, встановлених на бетонній основі з обох боків від доріжки. Кожна пара стійок скріплена поперечинами (товстіший у верхній і нижній частинах, більш тонкої парою - у проміжку), укріпленими діагональними розпірками діаметром 25 ... 50 мм.

Верхня частина садової арки виготовляється з 2-х пар 75-мм жердин, прикріплених до верхніх поперечин, до бічних і вертикальних стійок. Додавши додаткові щаблини і розпірки, ви зробите арку привабливіше. Поперечні горизонтальні рейки, що утворюють верхню частину арки, для міцності повинні скріплюватися між собою стиками в пазах. Більш тонкі розпірки можуть бути скріплені просто цвяхами.
Підготовка стиків

Існують 2 способи виготовлення стиків.
Виконання V-образного вирізу в бічній стійці
Рис. 2. Виконання V-образного вирізу у вертикальній стійці.

Перший спосіб полягає в тому, що верхні поперечини вставляють у пророблені у верхніх частинах вертикальних стійок V-образні пази глибиною близько 25 мм. Приблизно на середині вертикальних стійок збоку виріжте аналогічні пази, які призначені Щоб кріплення проміжних перекладин, що зв'язують пари вертикальних стійок. Наріжте такі поперечини довжиною 600 ... 900 мм і підготуйте в них пази, щоб можна було зістикувати їх з пазами у вертикальних стійках.
З'єднання поперечини з вертикальною стійкою
Рис. 3. З'єднання поперечини з вертикальною стійкою.

При другому способі виконують стики з врубкой вполдерева.
З'єднання вполдерева
Рис. 4. З'єднання перекладини і вертикальної стійки вполдерева.
Захист стояків від гниття

Покладіть стійки і поперечини кожної половини арки на землю і перевірте правильність підгонки стиків. Потім розберіть конструкцію і ретельно обробіть кожен стик захисною речовиною. Стійки з корою обробити консервантом складно, тому на них краще нанести кілька захисних шарів поліуретанового лаку.

Особлива увага повинна бути приділена запобіганню від гниття нижніх частин стійок, які будуть перебувати в землі. Залиште їх на ніч у відрі із захисним складом, щоб вони добре просочилися. Крім того, покрийте нижню частину стійок креозотом. Нижні кінці стійок для запобігання від гниття можна також обпалити полум'ям паяльної лампи.
Збірка основних рам
Збірка бічних рам арки
Рис. 5. Збірка бічних рам садової арки.

Укладіть вертикальні стійки кожної арки на землю і зберіть їх разом з поперечними елементами. Закріпіть стики нержавіючими оцинкованими 100-мм цвяхами. Забивайте цвяхи під кутом один до іншого для більшої міцності з'єднання. Прибийте цвяхами і більш тонкі поперечні перекладини до бічних частинах арки для додання їй більшої жорсткості.
Закріплення стиків
Рис. 6. З'єднання стиків.
Установка бічних рам

Викопайте 4 ямки в землі для установки стійок бічних рам і додайте в них щебінь. Це створить тверду основу і забезпечить дренаж. Утрамбуйте щебінь міцним дерев'яним бруском або кувалдою.
Установка бічних рам садової арки
Рис. 7. Установка бічних рам садової арки.

Встановіть обидві бічні рами у відповідні отвори і тимчасово прибийте поперечні перекладини, щоб підтримати всю конструкцію, поки не затвердіє бетон. Заповніть бетонної сумішшю ямки. Утрамбуйте бетон навколо стійок, щоб видалити бульбашки повітря, і сформуйте кельмою невеликий горбок. Це буде сприяти швидкому догляду дощової води. Дочекайтеся затвердіння бетону і потім приступайте з установці верхній частині арки.
Установка верхньої частини садової арки

Підніміть верхню частину садової арки на призначеній їй місце під бічними рамами. Вона повинна бути скріплена досить вільно, щоб збіглися місця стиковки.
Кріплення верхньої частини садової арки
Рис. 8. Вузол кріплення верхньої частини садової арки.

Кріплення верхньої частини залежить від обраного при спорудженні конструкції методу. Якщо бічні сторони арки закінчуються поперечинами без виступаючих вертикальних елементів, пази глибиною 25 мм повинні бути вирізані на внутрішній стороні похилих стійок верхньої частини, щоб їх можна було зістикувати з поперечними планками. Якщо ж використовуються стики з врубкой вполдерева, слід зробити пази на бічних сторонах похилих стійок і прикріпити їх до виступаючих кінцях вертикальних бічних стійок.

З-за природної пружності дерева буде важко прибити верхню частину садової арки цвяхами на потрібне місце. Тому просвердлите отвори через елементи арки у верхні поперечини бічних рам і закріпіть конструкцію захищеними від іржі 100-мм болтами.


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 696 | Додав: Serhiy | Теги: пергола, патіо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]