Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Виростите у себе лимонник
10:12
Виростите у себе лимонник



В останні роки в садівничих колах багато говорять і пишуть про лимонник китайський. Така увага до цієї рослини цілком обгрунтовано. Докладне вивчення його властивостей прийняло широкі розміри, і нині лимонник займає міцне місце в радянській медицині. Доведено, що він цінний насамперед як прекрасне стимулюючий і тонізуючий засіб

В останні роки в садівничих колах багато говорять і пишуть про лимонник китайський. Така увага до цієї рослини цілком обгрунтовано. Докладне вивчення його властивостей прийняло широкі розміри, і нині лимонник займає міцне місце в радянській медицині. Доведено, що він цінний насамперед як прекрасне стимулюючий і тонізуючий засіб, анітрохи не поступається женьшеню і багато в чому перевершує препарат пантокрин. Настоянка з лимонника швидко знімає втому і перевтома, підвищує фізичну і розумову активність, викликає прилив сил, бадьорість, апетит.

Оцінивши по достоїнству це рослина, садівник-аматор з Миколаєва Д. С. Трибун вирощує лимонник вже багато років. Саджанці отримує з свіжозібраних насіння. А робить це так.

Насіння перед посівом обов'язково потрібно простратіфіціровать. Зібрані ягоди, які дозрівають, як правило, у серпні-вересні, заливають медом, витримують місяць. Потім насіння відокремлюють від м'якоті, промивають, поміщають в просмажений крупнозерний пісок і витримують при кімнатній температурі і достатньої вологості ще місяць, після чого витримують до весни в холодильнику при температурі 0 - ± 4 градуси. При цьому треба стежити, щоб насіння весь час були вологими.

Висівають їх у грунт на глибину 1-1,5 сантиметра і прикривають плівкою. Сходи з'являються в середині травня. Краще посів робити прямо в поліетиленові живильні горщечки без дна. При такому варіанті лимонник можна безбоязно пересаджувати на постійне місце вже в липні.

Коренева система у лимонника мичкувата, в середньому розташовується на глибині 40 сантиметрів, тому посадкове місце треба готувати для нього особливим способом.

Необхідно викопати траншею глибиною 70 сантиметрів, на дно засипати у вигляді дренажу щебінку з піском шаром 15 сантиметрів. Іншу частину траншеї заповнити поживною сумішшю, яка складається з 50 відсотків перепрілих листя, 10 - річкового піску, 20 - перепрілого гною, 20 - гарною дернової землі. Висаджують лимонник один від одного на відстані 60 сантиметрів. Вирощування його в наших степових умовах, при дуже жаркому, сухому кліматі має свою специфіку. Перш за все, потрібно вберегти коріння від пересихання і перегріву. Тому з південного боку, на відстані 0,5 метра від рослини треба поставити щит висотою до метра з будь-якого матеріалу: фанери, тканини, картону, а поверхня грунту замульчувати.

Слід пам'ятати, що лимонник - рослина ліанообразное, воно може підніматися на висоту до 10 метрів, але для цього йому потрібна шпалера.

Лимонник - абориген Приамур'я, де дуже вологий клімат. Тому при вирощуванні його в наших краях слід враховувати його високу водоспоживання, регулярно підтримувати оптимальний водно-повітряний режим, не допускаючи пересихання грунту і застою води, бо і те, і інше негативно позначається "на розвитку та плодоношенні рослини.

Іноді садівники скаржаться, що лимонник буйно росте, дає рясну поросль, але не плодоносить. Таке явище буває в тому випадку, якщо лимонник затінений деревами-сусідами. Йому потрібно затінити від перегріву корінь, але залишити верхівку на сонці.

Понад двадцять років зростає лимонник на садибі Любові Григорівни Гапішко. І за цей час вона переконалася, що рекомендації, що публікуються в літературі, вимагають доповнень. Існує кілька обов'язкових правил: саджанці повинні купуватися ті, які вирощені в нашій місцевості, з рослин вже акліматизованих; посадку краще робити навесні, не потрібно застосовувати мінеральних добрив; в перший рік життя рослина потрібно притіняти, надалі «ніжки» його повинні бути в тіні , а голова на сонечку, тобто корені необхідно забезпечити тінь, а рослині хороше освітлення; після посадки саджанця відразу ж потрібно встановити шпалеру або арку, щоб ліана мала опору; лимонник - культура вологого клімату, тому полив - одне з головних умов його нормального зростання і рясного плодоношення, проте надлишок вологи неприпустимий точно так само, як і недолік.

При дотриманні цих правил кожен садівник може обзавестися лимонником. Агітувати за нього не варто. Його ягоди називають плодами п'яти смаків. Дійсно, їх ні з чим порівняти не можна ні за цінністю речовин, що містяться в них, ні за лікувальними властивостями. У зв'язку з чим радимо: вирощуйте лимонник - він культура нашої зони.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 409 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]