Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Високий цоколь приватного будинку
15:54
Високий цоколь приватного будинку


При будівництві приватного будинку цокольна частина є найскладнішою конструкцією, і від того, як вона буде виконана, залежить якість будинку, його теплові умови, надійність у стійкості всієї конструкції.


При будівництві приватного будинку цокольна частина є найскладнішою конструкцією, і від того, як вона буде виконана, залежить якість будинку, його теплові умови, надійність у стійкості всієї конструкції.

Нерідко прагнуть зробити підпілля, льох без високого цокольного поверху і, як правило, з цього нічого хорошого не виходить. Перш за все, це вимагає великої витрати часу і коштів на облаштування: надійна гідроізоляція, теплоізоляція, відведення грунтових вод і т.п. Багатьом доводиться часто ремонтувати підпілля, цокольний вузол, відновлювати порушену тепло-і гідроізоляцію.

Крім того, згодом з'являється необхідність мати додаткове господарське і житлове приміщення - доводиться робити надбудову чи прибудову, які можуть змінити тиск на фундамент.

У реальних умовах індивідуального будівництва часто найбільш вигідною побудовою є приватний будинок з високим цоколем.

В одному випадку такий високий цоколь виходить в результаті складного рельєфу місцевості - крутизна схилу, терасні, овражье тощо, в іншому - через переувлаженних грунтів підстави будинку, у третьому - цоколь виступає в якості захисту від заметів снігом. До того ж цокольне простір служить у всіх випадках своєрідним повітряним шлюзом, який затримує холод і зберігає тепло.

Для більш зручного входу і проходу в приміщення будинку у цокольному поверсі влаштовуються додаткові входи, які забезпечують найліпші функціональні зв'язки всередині житла. До того ж, зведення високого цокольного поверху набагато полегшує подальшу експлуатацію приватного житлового будинку.
План старовинного будинку з високим цоколем
Рис. 1. План старовинного садибного житлового будинку з високим цокольним поверхом-подклетом:
1 - підклітне поверх, 2 - сходи, 3 - ввезення; 4 - майстерня; 5 - кліті-боковуші; 6 - сіни; 7 - заулок; 8 - передпокій хата; 9 - біла (чиста) хата; 10 - в'їзд в підклітне поверх ; 11 - вхід.

На рис. 1 дано плани Подклетнов (цокольного) і основного поверхів садибного житлового будинку старої споруди, що відноситься до XVIII-XIX ст Пол 1-го поверху тут служить перекриттям Подклетнов поверху і підставою галереї, з одного боку спочиває над покриттям подклета, а з іншого - на випусках. Внутрішні сходи пов'язує ці два приміщення. Будинок такого типу був свого часу популярний.
Приватний житловий будинок з високим цоколем
Рис. 2. Приватний житловий будинок з високим цокольним поверхом (фірма Макротало, Фінляндія):
а - загальний вигляд будинку;
б - план цокольного поверху;
в - план першого поверху;
1 - загальна кімната; 2 - спальня, 3 - кухня, 4 - їдальня; 5 - хол; 6 - комора; 7 - гараж, 8 - майстерня; 9 - санвузол; 10 - сходи.

На рис. 2 зображений приватний житловий будинок з цокольним поверхом, розроблений фірмою Макротало (Фінляндія). У цокольному і 1-му поверсі розташовані житлові і господарські приміщення. Тут характерним прийомом є примикання до цокольному поверсі теплиці, спільно з кімнатою відпочинку.

Економічність об'ємно-просторового рішення при будівництві на складному рельєфі дозволяє рекомендувати приватний житловий будинок з цокольним поверхом для різних умов будівництва.

Теги: цоколь


Категорія: Проектування | Переглядів: 1222 | Додав: Serhiy | Теги: цоколь | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]