Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Встановлення скла у халепу вікна
12:28
Встановлення скла у халепу вікна


Для підвищення теплозахисту і герметичності вікон спосіб установки і кріплення скла в палітурці має велике значення. Скло можуть вставлятися в халепу на одинарної і подвійної замазки, обов'язково в сухі, прооліфлену і пофарбовані палітурки або за допомогою штапика.


Для підвищення теплозахисту і герметичності вікон спосіб установки і кріплення скла в палітурці має велике значення. Скло можуть вставлятися в халепу на одинарної і подвійної замазки, обов'язково в сухі, прооліфлену і пофарбовані палітурки або за допомогою штапика.
Вставка скла на одинарній мастиці

Найбільш простим способом є вставка скла на одинарній мастиці. При цьому приготоване скло укладають у фальци на однаковій відстані від країв і закріплюють цвяхами або дротяними шпильками. При установці скла за допомогою шпильок шматок дроту згинають під прямим кутом так, щоб один кінець був завдовжки близько 20 мм або трохи коротше. Потім загнутий шматок дроту приставляють до бічної сторони фальца, в який забивають дріт. Забивати цвях або шпильку найкраще стамескою на глибину 7 ... 10 мм.
Вставка скла на одинарній мастиці
Рис. 1. Послідовність операцій при вставці скла на одинарній замазки.

Щоб уникнути корозії і появи іржавих плям виступає частина дроту або цвяха повинна бути не вище нижнього фальца і повністю закрита замазкою. Не рекомендується забивати шпильки вниз по склу, тому що це може призвести до його розтріскування. Шпильки забивають на відстані 20 ... 30 см один від одного, направляючи їх точно по склу. Нижній кінець шпильки може трохи відступати від скла, тоді другий кінець його притисне.

Закривши за допомогою цвяхів або шпильок скло, його починають обмазувати мастикою. Для цього відрізають ножем платівки замазки, укладають у фальци, розрівнюють і розгладжують. Надлишки мастики, що виступили за фальци, зрізають і використовують повторно. Замазка повинна щільно прилягати до фальца, закривати їх обидві сторони і мати по всій довжині однакову ширину.

Спосіб вставки скла на одинарній мастиці є найбільш простим. Однак він має ряд недоліків. Оскільки фальци часто бувають нерівними (в результаті жолоблення або неякісного виготовлення), між ними і склом залишається зазор. Проникаюча туди вода викликає набухання деревини, яка починає тиснути на скло: при добре прилипла замазці скло може лопнути, при відстала - між ним і фальцем утворюється зазор, вікно втрачає герметичність і через нього в приміщення проникає холодне повітря. Крім цього постійно накопичується під склом волога призводить до того, що палітурка починає загнивати, розклеюватися і руйнуватися.
Вставка скла на подвійний замазки

Більш досконалою є вставка скла на подвійний замазки. При цьому на фальци сухих, прооліфлену і забарвлених палітурок накладається тонкий шар м'якої замазки товщиною 2 ... 3 мм або укладають її валиком висотою 5 ... 8 мм, який розрівнюється ножем. Покладена таким чином замазка називається ліжком. Потім укладають скло і натискають на нього до тих пір, поки воно щільно не ляже на ліжко і не перестане видавлювати мастику. Щільно укладене скло закріплюють шпильками або цвяхами. Закріпивши скла в палітурках, їх перевертають, зрізають надлишки замазки, видавлені склом, і між склом і брусками заправляють шви, щоб не було порожнеч, у які могла б затікати вода. Шви ретельно пригладжують під прямим кутом або з нахилом від скла на рівні брусків або горбильков.
Вставка скла на подвійний замазки
Рис. 2. Послідовність операцій при вставці скла на подвійний замазки:
1 - укладання замазки; 2 - укладання скла; 3 - забивання шпильок; 4 - нанесення замазки; 5 - профілювання замазки; 6 - правильно вставлене скло.

Цей спосіб в порівнянні з попереднім забезпечує хорошу герметичність вікна: ні вода, ні повітря не проникають у порожнину між склом і фальцом. Проте він дуже трудомісткий як при установці скла, так і при заміні розбитого.
Вставка скла за допомогою штапиків

Вставити скла у віконний палітурка можна за допомогою штапиків - дерев'яних рейок різної форми, які вставляють у фальц для закріплення скла. Стекла також вставляють у прооліфлену і пофарбовані сухі фальци без замазки, на постільну замазку із закріпленням сухими штапиками або на постільну замазку зі штапиками, обмазали мастикою. Перед фарбуванням деревину необхідно прооліфити. Завдяки цьому шар фарби, нанесений на покритий оліфою палітурка, буде довговічним. В іншому випадку нанесена безпосередньо на деревину палітурки фарба почне відходити через 1 ... 2 роки.
Вставка скла на штапика
Рис. 3. Вставка скла на штапика:
1 - скло; 2 - замазка, 3 - штапик; 4 - шуруп, 5 - халепу.

При першому з перерахованих способів - вставці насухо - віконне скло укладають у фальци, накладають штапики і кріплять їх до фальца цвяхами або шурупами через 25 ... 30 см один від одного. Цей дуже простий спосіб не забезпечує хорошої герметичності вікон і тому рекомендується тільки для вікон у внутрішніх стінах (наприклад, виходить з кімнати на веранду вікно).

Більш досконалим є кріплення скла на постільної замазки. Для цього на фальці влаштовують постіль з м'якою замазки, кладуть на неї скло, притискають, видавлюючи надлишки замазки. Потім встановлюють штапики і, притиснувши до скла, прибивають їх до фальцу цвяхами або шурупами через 25 ... 30 см один від одного таким чином, щоб вони не доходили до скла на 3 ... 5 мм.

Найбільш досконалим способом, що забезпечує гарну герметичність, є вставка скла на постільної замазки з обмазкою штапиків. При цьому скло встановлюють у фальц на ліжко, як в попередньому випадку, а потім вставляють штапики з мастикою з боку скла і з боку фальца.

Можлива установка скла в халепу на штапика з еластичними покладки. Розміри прокладок вибирають так, щоб вони були на одному рівні або на 1 мм нижче крайок бруска плетіння або штапика.
Вставка скла на гумовій прокладці
Рис. 4. Вставка скла на гумовій прокладці:
1 - гумова прокладка; 2 - скло, 3 - штапик; 4 - шуруп, 5 - халепу.

При влаштуванні стекол на штапика з гумовими прокладками розмір скління вибирають таким, щоб зазор між склом і фальцом був не менше 3 мм.

Особливу увагу слід звернути на встановлення прокладок по кутах скління, де можливе утворення складок. Для попередження утворення зморшок в прокладках роблять вирізи трикутної форми. Стикують прокладки і гумові стрічки встик або склеюють. Шов краще розташовувати на бічній або верхній стороні палітурки. Встановивши прокладку на скло, його вставляють у фальци і закріплюють штапика, виступаючу частину прокладки зрізають. Недолік цього способу закріплення полягає в тому, що згодом під дією ультрафіолету і атмосферних опадів відбувається старіння матеріалу прокладок, вони втрачають пружність, підвищуючи повітропроникність вікна.
Ущільнення віконних плетінь

При відсутності ущільнення віконних плетінь збільшуються тепловтрати, починається загнивання або викривлення деревини, виникає необхідність заміни або ремонту віконного блоку. У зв'язку з цим слід обов'язково ущільнювати віконні рами.

Найбільш ефективним способом ущільнення внутрішніх віконних плетінь є установка в їх притулах по периметру відкриваються кватирок, полотен, стулок, клапанів, пружних ущільнювальних прокладок з пінополіуретану, покритих клеєм із захисною плівкою, яку відокремлюють у міру приклеювання прокладки до притвору. У кутах відкриваються палітурок прокладки розрізають і стикують на вус.
Встановлення прокладок у вікнах з наплавом
Рис. 5. Встановлення прокладок у вікнах з подвійним склінням з наплавом:
1 - ущільнювальна прокладка з пінополіуретану; 2 - додаткова ущільнювальна прокладка в зазорі між переплетінням і коробкою; 3 - скло; 4 - проріз шириною 16 мм для відведення води.

Пристрій ущільнювальних прокладок дозволяє знизити повітропроникність вікон, зменшити забруднення стекол і рам в просторі між листами скла, підвищити температуру на внутрішній поверхні вікна в середньому на 1,5 ... 2 ° C, виключити можливість запотівання й утворення конденсату на внутрішній поверхні зовнішнього скла в просторі між листами скла. У результаті ущільнення притворів дозволяє підвищити теплозахист вікон в середньому на 20%.
Встановлення прокладок у вікнах без наплаву
Рис. 6. Встановлення прокладок у вікнах з подвійним склінням без наплаву:
1 - ущільнювальна прокладка з пінополіуретану; 2 - додаткова ущільнювальна прокладка в зазорі між переплетінням і коробкою; 3 - скло; 4 - проріз шириною 16 мм для відведення води.

Вважається, що при подвійному склінні прокладки слід встановлювати в притулах внутрішніх плетінь, щоб зменшити проникнення в міжскляний простір теплого повітря з внутрішнього приміщення з великою вологістю і виключити можливість запотівання вікон, а зовнішні стулки ущільнювати не потрібно. Однак у нижніх поверхах житлових будинків небезпека утворення конденсату на стеклах практично відсутня. Це пояснюється тим, що з-за різниці температур внутрішнього і зовнішнього повітря витісняється холодним і важким теплий і легкий повітря піднімається вгору, у результаті чого в нижніх поверхах будинку (приблизно до середини висоти будівлі) спостерігається інтенсивна інфільтрація, а у верхніх поверхах - ексфільтрація. При інфільтрації тепле повітря з приміщення не потрапляє в міжскляний простір, тому що рух повітря направлено зовні всередину приміщення.

Через велику перепаду тисків по сторонам огороджень інфільтрація через вікна нижнього поверху йде інтенсивно, викликаючи зниження температури в приміщенні, сильне дуття з вікон і вимагаючи додаткових витрат енергії на опалення. У зв'язку з цим у нижніх поверхах доцільно ущільнювати обидва віконних палітурки - внутрішній і зовнішній. Проведені дослідження показали, що в цьому випадку вохдухопроніцаемость вікна знижується в середньому на 40% в порівнянні з ущільненням тільки внутрішнього плетіння. Як видно, це досить просте захід є дуже ефективним.

З плином часу відбувається старіння матеріалу прокладок, зменшується їх пружність, в результаті чого повітропроникність вікон збільшується. Тому для підвищення теплозахисту доцільно замінювати прокладки через кожні 2 ... 4 роки.
Герметизація вікна металевою стрічкою
Рис. 7. Підвищення герметичності вікон установкою металевої стрічки:
1 - переплетення; 2 - віконна коробка, 3 - металева стрічка, 4 - скло.

Можливо ущільнювати вікна за допомогою металевої стрічки, яку встановлюють між віконною коробкою і палітуркою. Стрічку кріплять, відступивши 1 ... 2 мм від краю обкладинки, цвяхами через кожні 30 ... 40 мм. Перевага даного способу полягає в тому, що металева стрічка з часом не втрачає еластичності, забезпечуючи гарну повітро-і шумозахист і нею можна ущільнювати зазори різної товщини. За кордоном цей спосіб ущільнення вікон отримав широке поширення.
Експлуатація вікон

Теплоізоляція і герметичність вікна багато в чому залежить від правильної експлуатації. Віконний блок повинен виготовлятися з деревини вологістю 12 +3%, але часто при установці блоку її вологість виявляється вищою. Через це при висиханні деревина жолобиться, утворюються щілини, виникають додаткові тепловтрати. Щоб уникнути цього рекомендується або не відкривати, або як можна рідше відкривати вікна, поки деревина не висохне повністю.

Теги: повітропроникність, конденсат, вікна, теплозахист


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 610 | Додав: Serhiy | Теги: конденсат, теплозахист, повітропроникність, вікна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]