Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Встановлення та кріплення пічних приладів
15:22
Встановлення та кріплення пічних приладів


Пічні прилади - піддувальна, топкова і прочищувальні дверки, колосникові грати, шиберні (пічні) засувки встановлюються для регулювання процесу горіння і зручності експлуатації печей.


Пічні прилади - піддувальна, топкова і прочищувальні дверки, колосникові грати, шиберні (пічні) засувки встановлюються для регулювання процесу горіння і зручності експлуатації печей.

Перед установкою дверки перевіряють на щільність прилягання полотна до рамки, вільне обертання полотна в шарнірах, відсутність перекосу, можливість фіксації закриття їх і наявність отворів для кріплення в кладці. Шибер пічної засувки повинен вільно ходити в пазах і щільно перекривати отвір, рамка не повинна мати тріщин.

При установці пічних приладів необхідно пам'ятати, що метал і цемент, нагріваючись, розширюються не однаково. Особливо це позначається на поведінці тих приладів, які будуть встановлені в зонах високих температур. Якщо їх щільно замурувати в цегляну кладку - при підвищенні температури вони порвуть її. Тому колосникові грати, топкові дверцята, духова шафа і чавунну настильній плиту встановлюють так, щоб при нагріванні забезпечувалося вільне розширення їх без впливу на кладку. Для цього колосникові грати укладають в отвір із зазором не менше 5 мм з усіх сторін.
Установка колосникових грат і пічних дверцят
Рис. 1. Установка колосникових грат і пічних дверцят:
1 - пічна дверцята; 2 - колосникові грати; 3 - піддувальна дверцята.

Колосникові грати повинна вільно вийматися для заміни в разі прогорання або поломки. Укладають її без розчину, а пази заповнюють піском.

Особливої уваги заслуговує установка топкової дверки, тому що вона найбільш схильна до дії теплового розширення, а разом з тим повинна бути встановлена так, щоб щільно перекривався топковий простір і забезпечувалось надійне кріплення її в кладці. Кріплять топкові дверцята кляммерами, виготовленими зі смугової сталі, знизу можна кріпити сталевий м'яким дротом Ø1.8 ... 2,0 мм, але треба обов'язково закривати її розчином. У вертикальній частині дріт важко захистити від впливу високої температури - вона буде швидко дмухнути.
Кріплення кляммера до рамки топкової дверки
Рис. 2. Кріплення кляммера до рамки топкової дверки:
1 - рамка топкової дверки; 2 - клямер зі смугової сталі; 3 - сталеві заклепки.

Кляммери роблять зі смугової сталі. Вушка клямерів повинні виступати за рамку дверки на 100 ... 120 мм. Кріплять клямер до рамки заклепками. У нижній отвір пічної дверки можна вставити шматки сталевого дроту Ø1, 8 ... 2,0 мм довжиною 50Ø60 мм, згорнути вдвічі і скрутити 3Ø4 рази. Перед установкою рамку пічної дверки обертають азбестом шаром 5 мм. Можна використовувати шнурової, листовий азбест чи азбестову крихту. Перед застосуванням її змочують водою.

На цегляну кладку в місці установки топкової дверки тонким рівним шаром наносять глиняний розчин. Встановлюють дверку, згідно з кресленням, кінці дроту укладають так, щоб вони потрапили в шви кладки. Перевіряють установку дверки за рівнем - верхня планка рамки повинна бути горизонтальна - і фіксують її дерев'яною рейкою. Один кінець рейки кладуть на рамку дверки, другий на 3 цегли, покладених плиском, а зверху на рейку кладуть цеглу.

Згідно порядовка на розчин укладають цеглу, починаючи кладку кожного ряду від дверки, поступово закладаючи її в масиві печі.
Установка топкової дверки
Рис. 3. Установка топкової дверки й тимчасова фіксація:
1 - топкова дверцята; 2 - дерев'яна рейка, 3 - цегла, 4 - стопка цеглин.

Установку піддувальна і прочищувальні дверцят виконують аналогічним способом, кріплять сталевий м'яким дротом Ø1, 5 ... 2,0 мм, закладаючи кінці її у шви кладки. Піддувальна дверцята мало схильна до дії високої температури - розширення її незначно, а тому вона повинна герметично перекривати подтопочное простір, її щільно замуровують у кладку, закладаючи всі шви глиняним розчином. Необхідно суворо вивіряти горизонтальність сторін рамки за рівнем.

Духовки, як правило, робляться з листової сталі, при нагріванні вони будуть сильно жолобитися, якщо не залишити зазори для розширення. Встановлюють їх за рівнем, рамку обертають зволоженим листовим азбестом шириною в півцеглини, шар азбесту можна збільшити, лише б верхня площина збіглася з площиною кладки ряду цегли, за яким робиться перекриття.

Чавунну плиту на кухонну та опалювально-варильну піч укладають строго за рівнем. Для укладання її у цеглинах верхнього ряду витісують паз за розміром плити з зазором 5 мм на кожну сторону. Не можна затискати навіть одну із сторін плити - при нагріванні протилежну сторону буде коробить. Краще класти плиту на гліноасбестовий розчин. Для приготування такого розчину роблять рідку глиняну пульпу, в неї додають азбестову крихту, доводячи розчин до потрібної консистенції. Цим же розчином затирають верх кухонної плити по периметру.

Шиберні засувки укладають так, щоб забезпечувалася герметичність перекриття каналу або димової труби. У цеглинах витісують пази для рамки з невеликим зазором на розширення. Добре класти засувки на гліноасбестовом розчині.

Теги: печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 734 | Додав: Serhiy | Теги: печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]