Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Загальні відомості щодо формування рельєфу ділянки
16:24
Загальні відомості щодо формування рельєфу ділянки


Визначивши функціональне зонування ділянки і план будівництва житлового будинку та господарського двору, виконують організацію рельєфу. При цьому враховують проектне рішення вулиці і сусідніх ділянок.


Визначивши функціональне зонування ділянки і план будівництва житлового будинку та господарського двору, виконують організацію рельєфу. При цьому враховують проектне рішення вулиці і сусідніх ділянок.

При організації рельєфу території необхідно прагнути до мінімального обсягу земляних робіт, зберігаючи рослинний грунт і дотримуючись основні вимоги:

    * Створювати майданчики, які відповідають вимогам функціональних зон і організовувати відвід з ділянки паводкових та зливових вод;
    * Забезпечувати відведення зливових вод від будівель та споруд, тобто зниження рівня грунтових вод;
    * Не здійснювати відведення зливових вод з ділянки через зону житлового будинку;
    * Ізолювати відведення зливових вод з господарського двору від решти стоків.

Правильно організований відвід зливових стоків забезпечить створення оптимальних умов на території садибної ділянки.

При розміщенні ділянки на північному схилі необхідно всю територію його розбити (з урахуванням функціональних зон) на окремі тераси (горизонтальні або з ухилом на захід і схід). Число терас може бути будь-яке, важливо, щоб вони враховували зонування. Укоси, що з'єднують горизонтальні тераси, краще поєднувати зі стінами будинків і споруд, напрям їх переважно під кутом 45 ° до напрямку північ-південь (для створення найменшої тіні). Поєднання зі стінами будинків дозволяє організувати два рівня в будівлі, що скоротить площа забудови.

Укоси обкладають дерном або використовують для влаштування високих або ступінчастих грядок, конструкція кріплення яких залежить від місцевих умов, наявності будівельних матеріалів, задуманого рішення.

При розміщенні ділянки на зовсім плоскому рельєфі рекомендується влаштування малих схилів з ухилами більше 0,04% і відкритих і закритих зливостоків з ухилами на зовнішню сторону ділянки. Це можуть бути неглибокі лотки, доріжки, поєднані з дренажем, і відкриті канави по межах ділянки. Намічений рельєф виконують рослинним грунтом з урахуванням самопливного поливу в зонах саду та городу.

При розміщенні ділянки на крутих схилах, також рекомендується створення різних горизонтальних терас. Необхідно пам'ятати, що формування терас необхідно не тільки для аерації, але і для отримання більш мальовничого рішення всієї ділянки. Використання укосів горизонтальних терас переконує в широких можливостях влаштування на укосах різних будинків, різного роду майданчиків. При цьому можна легко добитися меншою затіненості. Особливо ефектні перепади і укоси в організації житлового будинку, тому що вони формують мальовничі, нетрадиційні упорядковані куточки.

Тому при формуванні рельєфу необхідно відразу аналізувати не тільки функціональне зонування, але і затененность території рослинами (будівлями) і посадками високорастущіх дерев і цілий комплекс інших вимог.

Теги: грунтові води, дренаж


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 489 | Додав: Serhiy | Теги: дренаж, грунтові води | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]