Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 8 » Засоби захисту рослин
20:59
Засоби захисту рослин



Боротьба з бур'янами, хворобами та шкідниками культурних рослин, а також проведення заходів з метою підвищити схожість насіння, є одними з основних видів робіт, що дозволяють добитися того, щоб сад і город приніс високий урожай. З цією метою багато дачники використовують методи, що дозволяють їм з найменшими зусиллями усунути наслідки від шкідників, хвороб і бур'янів (хімічні, біологічні, агротехнічні та ін.) Однак найбільш істотний результат може бути отриманий лише при розумному поєднанні цих методів, тому головний принцип, яким повинні керуватися дачники: «не нашкодь».

Найпопулярнішими з перерахованих вище методів є хімічні засоби захисту рослин та стимулятори росту рослин, оскільки багато компаній пропонують покупцям саме їх. Необхідно вміти орієнтуватися в різноманітному асортименті хімічних засобів захисту, правильно визначати для якої культури його слід застосовувати, проти яких шкідників чи хвороб, оскільки особливістю хімічних засобів захисту є специфіка їх виборчого впливу.

На перший погляд застосування хімічних методів представляється не таким трудомістким заняттям: всього лише потрібно розвести отрутохімікат водою, обприскати рослину - і воно здорове. Але не тут то було! Хімічні засоби захисту рослин можуть принести не тільки користь, а й шкоду, при цьому від їх неправильного застосування можуть постраждати сад і город (рослини, комахи) і людина. Тому, щоб отрутохімікати допомогли вам отримати високий врожай без нанесення шкоди, необхідно враховувати їх особливості не тільки при використанні, а й зберіганні.

Хімічні методи боротьби - це застосування хімічних засобів захисту рослин (пестициди). Самі ж пестициди представлені кількома групами засобів: інсектициди, лімаціди, акарициди, фунгіциди, зооциди, нематоциди, бактерициди, гербіциди. Для кращого засвоєння рослинами проводиться обприскування пестицидами, виготовленими у вигляді розчинів, суспензій або емульсій. Так як пестициди - це, перш за все, хімікати, то застосовувати їх слід відповідно до рекомендацій виробника. Інформація про це міститься на упаковці засобу, де вказана оптимальна норма витрати препарату на 1 м2, кущ, дерево і т.д.

Крім того, слід звертати увагу при виборі хімічних засобів на термін їх зберігання: адже прострочений препарат не здатний ефективно боротися з шкідниками чи хворобами, а може лише нашкодити рослині, завдавши опіки листю і інших частин рослин. Зазвичай допустимим терміном зберігання отрутохімікатів вважає період не більше 2 років за умови правильного їх зберігання. Залишки пестицидів, у яких закінчився строк придатності, необхідно нейтралізувати, для чого вони піддаються обробці вапняним молоком і закопуються на велику глибину подалі від місця проживання людей.

Дуже важливо при застосуванні пестицидів дотримуватися правил роботи з ними, інакше вони можуть принести не користь, а шкоду (наприклад, схожість насіння від їх використання може значно впасти). Особливу увагу слід приділяти захисту органів дихання, для чого рекомендується використовувати респіратор, а також захисні окуляри, рукавиці, спеціальний одяг, фартух, для зберігання яких повинно бути виділено спеціальне місце. При роботі з хімікатами забороняється палити, пити, їсти. Закінчивши роботу, потрібно ретельно вимити руки та обличчя обов'язково з милом, а також прополоскати рот.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 629 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]