Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Зелене живцювання - метод прискореного розмноження
12:45
Зелене живцювання - метод прискореного розмноження



Розмноження рослин зеленими живцями - проблема не нова. Споконвіку господині користуються таким способом для розмноження кімнатних квітів. Але в останні роки метод знайшов широке застосування і в садівництві, тому що дослідження вчених дали практикам чітку технологію виконання цієї роботи.


Розмноження рослин зеленими живцями - проблема не нова. Споконвіку господині користуються таким способом для розмноження кімнатних квітів. Але в останні роки метод знайшов широке застосування і в садівництві, тому що дослідження вчених дали практикам чітку технологію виконання цієї роботи.

Починати розмноження сорту зеленим живцюванням потрібно з виділення маточного дерева або куща, на якому необхідно провести стимулюють процеси коренеутворення у живців. Є кілька методів такої операції: перетяжка м'яких дротом втечі під вузлом в 2-3 кільця, видалення кільцевої або напівкільцевий смужки кори шириною до 0,5 сантиметра, надрізи без видалення кори, місцева і загальна етіоляція, тобто відбілювання, обробка втечі ростово-етіолірующей пастою. Останні два способи запропоновані вченими порівняно недавно. У чому ж вони полягають? Місцева або локальна етіоляція полягає в тому, що на активно зростаючий втечу надягають на третій вузол трубочку розміром 2,5-3 сантиметри, зроблену з чорної поліетиленової плівки. Для її виготовлення беруть шматочок чорної плівки розміром 20x4 сантиметри, намотують на дріт діаметром 4-5 міліметрів, завдовжки 20 сантиметрів так, щоб вийшов рулончик довжиною 20 сантиметрів, туго зав'язують, щоб не розпустився, опускають у киплячу воду на 5-7 хвилин. Остиглу плівку розв'язують, виймають штир і нарізають рулончик на короткі відрізки-трубочки по 2,5-3 сантиметри. Вони легко надягають на втечу будь-якого діаметру, збільшуються в діаметрі слідом за ним. Другий спосіб полягає в тому, що відбілювання кори втечі проводять з одночасною стимуляцією ростовими речовинами. Для цього готують пасту із садового вару, меленого деревного вугілля і ростових речовин Пензликом наносять цю пасту на вузол молодого зростаючої втечі так, щоб ширина пояса з неї була близько 3 сантиметрів. Перед нанесенням пасти кору можна злегка поранити, що стимулює коренеутворення.

Дослідження, проведені вченим Б. С. Єрмаковим, показали, що здатність живців однієї і тієї ж породи вкорінюватися змінюється в широкому діапазоні. Живці, взяті з дуже молодих пагонів, не можуть закладати і утворювати зачатки коріння. До того ж невизревшіе, молоді пагони легко загнивають. Занадто одревесневшие теж не годяться. Хоча багато хто з них вкорінюються, але утворюють дуже слабку кореневу систему й погано перезимовують. Непридатні для розмноження черешки з квітковими бруньками, тому що замість приросту при цьому розвиваються квітки.

Для зручності живцювання рослини можна умовно об'єднати в декілька груп за термінами фізіологічної готовності пагонів до живцюванню. У ці періоди пагони найбільш чутливі на різного роду стимулювання і легко вкорінюються. До першої групи серед садових культур належать вишня, слива, фундук. Вони добре живцюються у фазі інтенсивного росту пагонів. У другої групи рослин оптимальна зрілість пагонів для живцювання припадає на кінець фази інтенсивного зростання. У цей період живці найбільш чутливі на стимуляцію, добре вкорінюються, утворюють потужну кореневу систему, дають великий приріст. Сюди відносяться слаборослі підщепи яблуні, обліпиха, агрус. У третьої групи рослин здатність вкорінюватися існує протягом усього вегетаційного періоду. Це різні види смородини, лимонник, актинідія, терен. До четвертої групи відносяться культури, що мають дуже короткий період спокою: троянди різних сортів, виноград.

Має значення для розмноження і те, з якої частини куща або дерева узятий черешок. З нижніх і середніх ярусів, порослеві, Волчкова, з молодих вегетативних пагонів вкорінюються краще і швидше, ніж з верхніх ярусів і зони плодоношення. Живці з осьових пагонів вкорінюються важче, ніж з бічних. Живці смородини й агрусу, заготовлені з пагонів другого і третього порядку галуження, краще вкорінюються, ніж з нульового і першого. Формування коренів у величезній мірі залежить і від збалансованості вуглеводно-білкового обміну. Надлишок азотистих речовин у черешках уповільнює вкорінення. Дослідами дослідних інститутів доведено, що з ділянки, де рослини вирощуються на високому агрофоні, заготовлені живці укорінюються гірше, ніж узяті з рослин того ж виду і сорту, але виросли на гіршому агрофоні. Тому до заготівлі живців маткові рослини не можна підживлювати азотними добривами. Можна внести тільки фосфор і калій, та й то в обмежених дозах. В іншому випадку черешки будуть загнивати. Підживлення маткових рослин потрібно робити після живцювання.

Краще вкорінюються цілі пагони. Але якщо немає достатньо маточного матеріалу, потрібно брати живці якомога більшого розміру. Вони вкорінюються швидше, ніж рекомендовані в літературі трехпочечние з двома верхніми листками. Багаторічної дослідницької роботою вчених встановлено, що найкраще приживається гаман з трьома вузлами, де з нижнього вилучений лист, а верхні два вкорочують наполовину. Нижній зріз роблять на 4-6 міліметрів нижче, а верхній - на 2-4 міліметра вище нирки. Зрізи потрібно робити гострим секатором навскоси і впоперек.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 3709 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]