Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Життя дерева залежить від обрізки
12:59
Життя дерева залежить від обрізки



Останнім часом в нашій області проводиться величезна робота з інтенсифікації плодівництва. І тут велика роль садівників-любителів, зусиллями яких акліматизовані нові культури, розмножені і впроваджені у виробництво високопродуктивні сорти, низькорослі насадження на клонових підщепах. Але обрізка дерев залишається на низькому рівні, що часом зводить нанівець


Останнім часом в нашій області проводиться величезна робота з інтенсифікації плодівництва. І тут велика роль садівників-любителів, зусиллями яких акліматизовані нові культури, розмножені і впроваджені у виробництво високопродуктивні сорти, низькорослі насадження на клонових підщепах. Але обрізка дерев залишається на низькому рівні, що часом зводить нанівець зусилля людей. На Жовтневої державної дослідної станції приділяється цьому питанню підвищену увагу. Тут виробили свою систему, яку назвали диференційованою. Завдяки їй різко збільшився урожай, до мінімуму зведена періодичність плодоношення.

Повністю сформоване дерево має 5-6 скелетних гілок першого порядку, в тому числі 3 з них розташовані на нижньому ярусі. Висота штамба 40-60 сантиметрів. Відстань між ярусами 40-60 сантиметрів. Гілки другого порядку формуються на гілках першого порядку нижнього ярусу. Після закладки скелетних гілок обрізка полягає у забезпеченні лідируючого положення гілках першого порядку і супідрядності їх між собою. При укорочуванні гілок першого і другого порядків довжину їх однорічного приросту потрібно залишати не більше 50 сантиметрів, що дозволяє сформувати більш компактну крону при невеликій висоті дерева.

У перші роки молоді дерева мають сильний приріст і мало плодових утворень. Тому в цей період вся плодова деревина, незалежно від того, в якій частині крони вона розташована, зберігається. Всі жирові прирости переводяться на плодоношення шляхом укорочення їх на 3-4 нирки з перекладом розвилися пагонів на слабке нижнє розгалуження.

Слід звернути увагу на той факт, що перший урожай можна отримати на плодових прутиках, довжина яких до півметра і більше. Але більшість садівників їх укорочують або вирізують повністю, позбавляючи себе можливості отримати перші плоди саме на цій першій деревині, так як перші генеративні бруньки утворюються на плодових прутиках і копьецах. У міру нарощування врожайності приріст зменшується, плоди стають дрібніше, але смакові якості і лежкість їх поліпшується.

На підщепі М-9 максимально продуктивна врожайність настає на 9 рік після посадки. Такі сорти, як Південне, Мантуанер, Айдаред, Сувенір дають по 317-508 центнерів плодів з гектара. Щоб уникнути періодичності плодоношення, починаючи з сьомого року після посадки, потрібно вести ретельний контроль однорічного приросту та кількості диференційованих генеративних бруньок. З цією метою на кожному дереві, на кожній гілці першого і другого порядку приріст пагонів продовження повинен бути не менше 30 сантиметрів. Якщо він менше, то укорочення виробляється на трирічну деревину. Крім того, перед початком обрізки визначиться процентне відношення диференційованих генеративних бруньок. Цю роботу потрібно виконувати, переглядаючи під мікроскопом вегетативно-генеративні бруньки. Можна також ставити на пророщування при кімнатній температурі в другій половині січня. Оптимальна кількість диференційованих плодових бруньок до вегетативних становить 50-70 відсотків.

Якщо відсоток плодових бруньок перевищує 70 відсотків, особливо для сортів делішес, Ренет Семиренко, Кандиль Сінап, Розмарин білий, тобто тих сортів, які схильні до періодичності плодоношення, крім сильного укорочування вегетативної деревини застосовується омолоджування і часткове видалення плодової деревини. За сортами, які в силу підвищеного врожаю в попередній період мають знижений відсоток генеративних бруньок 30-50, укорочення вегетативної деревини застосовується у меншій мірі і зберігаються всі генеративні освіти.

За сортами, у яких генеративної деревини менше 30 відсотків, з метою збереження мінімального, потенційного врожаю, запобігання зайво загущеною крони дерева та економії робочої сили, обрізка не проводиться.

За сортами Бельфер жовтий, Кортланд, Зоря Поділля, тобто тим, які рясно цвітуть, але слабко плодоносять, треба застосовувати санітарну обрізку, при якій на тлі гарної агротехніки можна отримати високий урожай.

Найбільш читаються статті
Проекти ландшафтного дизайну ділянки
Отже, що ж таке проект ландшафтного дизайну і для чого він потрібен?
Посадіть у дворі квіти
Приступите до ландшафтного оформлення своєї заміської ділянки і, повірте, Ви зможете відчути себе художником, що наповнює невинно білий лист кольоровими фарбами весни, літа й осені
Садовий ландшафт: Атмосфера саду


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 433 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]