Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 8 » Жива огорожа - як елемент ландшафтного дизайну
20:55
Жива огорожа - як елемент ландшафтного дизайну

Переваги живоплоту

Якщо для пристрою огорожі, огорожі ділянки, дороги, використовувати дерева і чагарники, виходить дешевше, красивіше, корисніше і довговічніше, ніж паркани з дощок, цегли, металу або бетону. Вони не тільки захищають ділянку від непрошених гостей, але і краще прикривають вашу ділянку від холодних і сухих вітрів, радують око квітами та зеленню, дають врожай ягід і вимагають мінімального відходу. Жива огорожа - найкращий спосіб огородження садової ділянки. Вона прикрашає сад, формує його мікроклімат, не вимагає фарбування, варіабельна по висоті і при хорошому догляді прослужить не один десяток років. Правильно організовані, доглянуті живі огорожі прикрасять будь-яку ділянку.

Озеленення надає ділянці привабливий вигляд і прикрашає архітектуру житлового будинку. Жива огорожа - найкращий спосіб огородження садової ділянки. Вона прикрашає сад, формує його мікроклімат, не вимагає фарбування, варіабельна по висоті і при хорошому догляді прослужить не один десяток років. Правильно організовані, доглянуті живі огорожі прикрасять будь-яку ділянку. Озеленення надає ділянці привабливий вигляд і прикрашає архітектуру житлового будинку. Найчастіше живоплоти додатково захищають ділянку від сторонніх поглядів і несанкціонованих приміщень, декорують огорожі або господарські споруди, поділяють територію ділянки на функціональні зони. Палісадник, що включає живоплоти по зовнішніх межах ділянки, захищає дім від спеки, вітрів, вуличних шуму і пилу, пожежі. Неформіруемая жива огорожа в озелененні

Для неформіруемой живоплоту гарні різного виду глоду, бузина звичайна, жимолості Маака, татарська, синя, різні види ірги, калина звичайна, а також сорти бузку перської, чубушник сортовий, скумпія звичайна, смородина золотиста. Для неформіруемих живоплотів в озелененні використовуються троянда зморшкувата, сніжноягідник білий, спіреї дуброво, середня, иволистная і Вангутта, барбарис Тунберга, різні сорти бузку, мигдаль низький, вишня повстяна. Широкий асортимент неколющіхся стрижуть листяних рослин для озеленення карагана деревовидна, бирючина звичайна, в'яз присадкуватий, жимолость, кизильник блискучий, міхуроплідник, калина звичайна, гордовина.

У Західній Європі вічнозелені види бирючини, наприклад, бирючина блискуча, в озелененні вважаються кращими для створення живоплотів. До того ж вона посухостійка, може рости на засолених і лужних грунтах, однак воліє багаті поживними речовинами і добре зволожені, а також сонячне місце розташування. Легко відновлюється після обрізки. Бірючина звичайна легко розмножується насінням, кореневими нащадками, відведеннями, здеревілими і зеленими живцями.

Перелік дерев і чагарників для живої огорожі

    * Живі огорожі висотою до 0,5 м

Чагарники барбарис Тунберга, самшит, звіробій чашечковий, магонія падуболистна, перстач чагарникова, смородина альпійська, низькорослі спіреї - Бумальда і японська.

    * Живі огорожі висотою до 3 м

Чагарники барбарис Тунберга, глід, вишня степова, граб звичайний, дерен білий, жимолость лісова і татарська, ірга, кедровий стланник, кизильник, клен татарський, магонія, мигдаль низький (степовий), ялівець козацький, самшит, бузок звичайна, смородина альпійська, ялина звичайна, спірея Ван Гутта, тис, туя західна, шипшина, бузок вінцевий (жасмин), форзиція середня.

    * Живі огорожі понад 3 м

Глід колючий, бук, деякі види вишні (наприклад вишня магалебская), граб звичайний, клен, липа серцеподібна і дрібнолиста, тамарикс (гребенщик), ялина, тис, туя західна, туя східна, черемха. Можна самостійно підібрати рослини виходячи з їхньої висоти, морозостійкості, складу грунту і вологості.

    * Жива огорожа з барбарису.

Барбарис - саме колюча рослина в асортименті культур для живих огорож. Стригти його не дуже приємно, зате такі небажані гості, як чужі собаки і кішки, навряд чи ризикнуть перебиратися через таку огорожу на вашу ділянку. Рослина красиво само по собі листопадний різнолистний барбарис Тунберга переконливо доводить це своєю дрібною листям з оксамитовим відливом. Не менш привабливий у озелененні та більш холодостійкий барбарис звичайний, а також інші цінні для озеленення види барбарис Зібольда, барбарис амурський, барбарис разнорожковий. Барбариси чудово переносять обрізку, тому годяться і для низьких живоплотів і бордюрів.

Дуже красивий бордюр з хвойних рослин тису ягідного, низькорослих садових форм туї. Бордюри дуже декоративні, висаджуються вони уздовж доріжок, меж терас і газонів в один, два або три ряди, дуже популярні в озелененні ділянок в останні роки. Дуже красивий бордюр з хвойних рослин тису ягідного, низькорослих садових форм туї. Для своїх бордюрів підійдуть такі листяні рослини з неколючими - бирючина звичайна, перстач чагарникова, смородини альпійська і золотиста, магонія падуболистна, самшит вічнозелений; з колючих - айва японська, барбарис.

Живопліт можна облаштувати самостійно, вивчивши лише спеціалізовану літературу, а можна замовити в послугах флористичних агенцій (тих, спеціалізація яких - доставка квітів Тернопіль, Полтава, Ужгород, Харків, Львів - у багатьох містах є подібні фірми. Для цього достатньо ввести в Інтернеті пошукову фразу "доставка квітів Полтава" або ж пошукати в газеті безкоштовних оголошень що-небудь на зразок "доставка квітів Чернівці", і можна вважати - справу зроблено. Незабаром Ви станете щасливим володарем професійно зробленої живоплоту!).


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 2803 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]