Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 22
Гостей: 22
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Зйомка ділянки
16:22
Зйомка ділянки


Якщо для проведення зйомки території індивідуального садибної ділянки, а також вивчення геології залягає грунтів та рівня грунтових вод скористатися послугами геодезиста і гідрогеолога з яких-небудь причин важко, то цю роботу можна виконати самим.


Якщо для проведення зйомки території індивідуального садибної ділянки, а також вивчення геології залягає грунтів та рівня грунтових вод скористатися послугами геодезиста і гідрогеолога з яких-небудь причин важко, то цю роботу можна виконати самим.

Для цього весь ділянку ділять на сітку 5х5 м і місця перетину відзначають кілочками. Потім готують планшет (лист жорсткої фанери з, закріпленим на ньому, листом креслярського паперу) і викреслюють на ньому ділянку в масштабі 1:50, наносять сітку, відповідну сітці, розбитою на ділянці, і приступають до зйомки горизонталей, яку цілком можна виконати із застосуванням гідрорівня.
Зйомка території ділянки
Рис. 1. Зйомка території ділянки:
а - схема розбивки на ділянці сітки і шурфів;
б - проміри відміток за окремими точкам рельєфу за допомогою гідрорівня;
1 - шланг; 2 - переміщувана рейка; I - постійна величина на планці в т.про; II - величина на рейці за мінусом постійною в т.про;
в - перевірочне побудова розрізу по вимірах в окремих точках території;
г - побудова розрізу і визначення проектного профілю; Ш1, Ш2, ... - Шурфи.

Роботу виконують дві людини. Один стає в центрі ділянки або на найнижчій (на око) і приймає її, наприклад, за відмітку 0,8, відзначаючи на планшеті (тобто він весь час поєднує ризику з відміткою 0,8 на кілочку). Використовуючи правило сполучених посудин, другий (з рейкою, на якій є позначки через 1 см), пересуваючись по ділянці від кілочка до кілочка, ставить рейку на землю у кожного і диктує позначку, на якій вода збігається з рискою. Цю операцію здійснюють за всіма перетину сітки (кілочків).

Після цього орієнтовно вибирають на ділянці місце майбутнього будинку і господарських будівель і роблять кілька (4 ... 6 точок) шурфів ручним буром під будівлі і дещо в найнижчих місцях (місце шурфів фіксують на планшеті). На ручному бурі роблять позначки через 10 ... 20 см. Після заглиблення до кожної відмітки бур обережно виймають і за характером землі визначають грунт (рослинний, глина, пісок, суглинок, супісок тощо) і відмітку залягання. Шурфи бурять на глибину до 2 м. Появі грунтової води в шурф буде передувати водонасичення (вологий) шар.

Потім за компасом уточнюють орієнтацію ділянки і відзначають на планшеті. Рослинність (дерево, кущі) знаходиться на ділянці, також відзначають на планшеті. На цьому зйомку закінчують і приступають до обробки (камеральні роботи) даних.

На такій же планшет, з тією ж сіткою наносять вирахувані позначки. За нульову приймають відмітку в центрі. Всі інші позначки - дані, отримані при вимірах. Після цього, з'єднавши однакові оцінки, отримують рельєф ділянки в горизонталях. Потім роблять розрізи по ділянці і на них наносять дані по шурфу (2 ... 3 поперечних та 2 ... 3 поздовжніх). При цьому необхідно проаналізувати проектну документацію по даному населеному пункту і конкретній вулиці.

Зробивши для себе виписки і уточнивши рекомендації проекту (у тому числі по житловому будинку, господарських приміщень та інженерного облаштування), обмірковують функціональне зонування ділянки, її планувальне рішення і формування забудови, тобто складають генеральний план забудови.


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 469 | Додав: Serhiy | Теги: вітрозахист, форма будинку, ландшафт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]