Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Діагноз визначається по листю
21:57
Діагноз визначається по листю



За даними сучасної науки рослинам для нормального розвитку і плодоношення необхідні 20 елементів живлення, три з яких - азот, фосфор, калій-вважаються основними, 8-умовно необхідними. Решта увійшли в практику землеробської науки як мікроелементи. Надлишок або нестача кожного з них залишають на зовнішньому вигляді зелених істот свій відбиток, з'являється він перш за все на тих функціях, які виконують в живому організмі ті чи інші елементи.


За даними сучасної науки рослинам для нормального розвитку і плодоношення необхідні 20 елементів живлення, три з яких - азот, фосфор, калій-вважаються основними, 8-умовно необхідними. Решта увійшли в практику землеробської науки як мікроелементи. Надлишок або нестача кожного з них залишають на зовнішньому вигляді зелених істот свій відбиток, з'являється він перш за все на тих функціях, які виконують в живому організмі ті чи інші елементи.

Азот - основний поживний елемент, з якого будується основа основ життя на Землі - білок. Недолік його легко вловити за забарвленням і розміром листя: вони стають дрібними і набувають блідо-зелене забарвлення. Іноді навіть передчасно опадають. При дефіциті цього елемента сповільнюється ріст пагонів і коренів, плоди погано визрівають, не набувають для сорту характерного забарвлення. При надлишку азоту, навпаки, рослини швидко ростуть, відсувається початок плодоношення, вегетативна маса має густо-зелений колір.

Фосфор, як відомо, стимулює плодоношення у рослин, сприяє бурхливому розвитку кореневої системи, підвищує посухостійкість. При його недоліку пагони стають тонкими, пурпурного відтінку, листя тьмяними, з бронзовим відтінком і восени передчасно опадає. Під впливом калію в рослинах посилюється утворення Сахаров в листі і пересування їх у плоди. Підвищується стійкість до легких заморозків і захворювань. Недолік калію легше виявити на нижніх листках: з'являється так званий, крайовий опік-ободок засихає тканини. Іноді листя спочатку жовтіють, а потім покриваються коричневими плямами. Недолік калію найчастіше проявляється на піщаних грунтах.

Недолік в грунті магнію гальмує утворення в листі рослин хлорофила, що знижує інтенсивність фотосинтезу. Визначити його дефіцит простіше всього на старих листках: фарбування їх нагадує ялиночку - між зеленими жилками з'являються світло-зелені, жовті, а потім бурі плями. Спостерігається ранній листопад. Навіть влітку з нижніх пагонів рослини скидають лист. Сильно обпадають плоди. Причому такі явища характерні більше для піщаних грунтів. Симптоми дефіциту сірки схожі на ті, що і при нестачі азоту. А пов'язано це з тим, що сірка бере участь у синтезі білків і вітамінів. Рослини зупиняються у розвитку, зменшується розмір листя, подовжуються стебла, листя і черепашки стають дерев'янистими. На відміну від азотного голодування листя не падають, хоча мають бліде забарвлення. Значна кількість сірки надходить з атмосфери за рахунок діяльності промислових підприємств, під час обробки посівів проти шкідників, тому дефіцит її виявляється рідко.

При нестачі заліза дерева, ягідні культури захворюють хлорозом - листя жовтіє або біліють в результаті руйнування хлорофілу. Хвороба проявляється в першу чергу на молодих пагонах. Крім того, в рослинах затримується синтез ростових речовин - ауксинів. Дефіцит найчастіше виявляється на карбонатних грунтах і на грунтах з високим вмістом засвоюваних фосфатів, які сприяють перекладу заліза в недоступні для рослин форми. Бор позитивно впливає на стійкість рослин до грибкових захворювань. При його нестачі порушується синтез, перетворення і пересування вуглеводів в рослині, формування репродуктивних органів, запліднення і плодоношення. У першу чергу страждають молоді пагони, хворіють і відмирають точки росту. Зовні це виражається в подрібненні верхніх листків, їх скручуванні та ранньому обпадання. При різкому дефіциті можливий розвиток суховершінность. На плодах - всередині і зовні - з'являються водянисті виразки, які потім буріють і пробковеют, плоди набувають характерного гіркуватий присмак. Хороша забезпеченість рослин фосфором і кальцієм підвищує їх вимогливість до забезпечення бором. Дефіцит найчастіше проявляється на легких піщаних грунтах.

Мідь сприяє посухостійкості, жаростійкість рослин. Недолік викликає затримку в рості, хлороз листя, їх млявість, затримку цвітіння. При гострому дефіциті проявляється суховершінность, починається невластивий в цей період ріст бічних пагонів. Дефіцит проявляється на дерново-карбонатних грунтах, піщаних і супіщаних, болотних і заболочених, а також на переізвесткованних. Марганець підвищує водоутримуючу здатність тканин, знижує транспірацію, впливає на плодоношення. При недоліку спостерігається хлороз у вигляді плям, уповільнення і зупинка зростання. При гострій нестачі - повністю відсутня плодоношення. А буває це найчастіше на слабовищелоченних чорноземах, солонцюватих, каштанових грунтах.

Молібден входить до складу ферментів, що регулюють азотний обмін. Ознаки його дефіциту схожі з ознаками азотного голодування. З'являється блідо-зелений колір листя, знижується утворення хлорофілу, листова пластинка деформується і відмирає. У плодах знижується вміст вітаміну С. Виникає дефіцит молібдену на кислих грунтах. Цинк бере участь у білковому, вуглецевому обміні, а також фосфорному, в біосинтезі вітамінів і ростових речовин. При нестачі затримується освіту більш складних вуглеводів, пригнічується поділ клітин, що призводить до морфологічних змін листя. На кінцях гілок утворюються укорочені пагони з дрібними листям - розеточні. Послаблюється закладка плодових бруньок, формуються потворні і дрібні плоди. Виявляється недолік цинку на кислих, карбонатних грунтах, зрідка - на каштанових і чорноземах. Надходження цинку в рослини знижується при надмірно високих дозах фосфорних добрив.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 397 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]