Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Не паліть листя
22:10
Не паліть листя



Гумус і родючість. Ці два поняття нероздільні один від одного. Є в грунті гумус - вона гладка, здатна зачати і виносити багатий урожай. Немає цього речовини органічного походження - земля безплідна. Вона не може налити соком ягоди, як би не намагався чоловік.


Гумус і родючість. Ці два поняття нероздільні один від одного. Є в грунті гумус - вона гладка, здатна зачати і виносити багатий урожай. Немає цього речовини органічного походження - земля безплідна. Вона не може налити соком ягоди, як би не намагався чоловік. Тому споконвіку землепашец зайнятий головною турботою - дати землі їжу, нагодувати її органічними добривами і тим самим збагатити гумусні запаси. І тут часто-густо виходить парадокс: власник присадибної ділянки закуповує за нечуваними цінами гній, витрачає багато зусиль, щоб приготувати компост, стоїть у чергах за пакетом торфу сумнівної якості і поряд з такими поневіряннями знищує органіку, вироблену на своїй же ділянці - спалює листя. А знищуючи їх, губить гумус, збіднює свою землю. І все це відбувається тому, що в аматорському садівництві існує порочна практика, хибна думка, що листя є рознощиками хвороб і шкідників і тому їх віддають вогню. Це дійсно так, якщо не враховувати специфіки захворювань різних культур, що ростуть на присадибній ділянці. Виноградар же Володимир Васильович Кудінов, вивчивши особливість розповсюдження хвороб, розробив і впроваджує свою технологію використання опалого листя з метою удобрення землі.

Як тільки закінчується листопад, він копає в саду канавку на відстані від дерев 45-50 сантиметрів і складає в неї листя, опале з виноградних кущів. На винограднику робить такі ж траншейки і кладе в них листя, зібрані під деревами, присипає їх землею. Перегниваючи у грунті, вони забезпечують її гумусом, вона стає пухка, структурна. Хвороби ж не поширюються, так як у винограду і плодових дерев вони різні і таким чином виключається можливість зараження ними.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 563 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]