Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 17
Гостей: 17
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Підвищіть родючість землі
22:01
Підвищіть родючість землі



Під садові ділянки, як правило, виділяють незручні землі з глинистими або піщаними грунтами, малопридатними для занять сільським господарством. Щоб окультурити їх, люди завозять чорнозем. Однак облагородити грунту можна і агротехнічними заходами, підходячи до кожної ділянки диференційовано.


Під садові ділянки, як правило, виділяють незручні землі з глинистими або піщаними грунтами, малопридатними для занять сільським господарством. Щоб окультурити їх, люди завозять чорнозем. Однак облагородити грунту можна і агротехнічними заходами, підходячи до кожної ділянки диференційовано.

Глинисті грунти мають погану структуру: в них мало проникає повітря, накопичується багато води, яка насилу просочується в нижні горизонти, що призводить до сильного запливання, а при висиханні утворюється грунтова кірка з глибокими тріщинами, що нагадують такири. Щоб підвищити родючість таких грунтів, щорічно восени потрібно внести на кожен квадратний метр площі 5-8 кілограмів гною або інших органічних добрив. На самому початку освоєння ділянки доцільно внести і крупнозерний пісок з розрахунку 8-10 кілограмів на 1 квадратний метр.

Піщані грунти, навпаки, мають підвищену пропускну здатність і разом з водою з неї в нижні горизонти вимиваються поживні речовини, особливо збіднюється такі ділянки на азот. Волога після дощу швидко випаровується. Для окультурення піщаних масивів перш за все потрібно підвищити вологоємність грунтів, що досягається, як і в першому випадку, внесенням органічних добрив. Під основний обробіток дози їх складають 8-10 кілограмів на 1 квадратний метр. Можна використовувати і сидерати. Для цього доцільно посіяти гречку, люпин, бобові суміші, хрестоцвіті культури і заорали вирощену зелену масу. Мінеральні добрива на піщаних грунтах потрібно вносити в кілька прийомів, щоб не створити високу концентрацію грунтового розчину. Азотні добрива слід вносити, навесні з тим, щоб вони не вимилися в нижні шари.
Для поліпшення грунтів, природно, потрібні добрива. Коли є їх запас, садівник відчуває себе впевненіше в роботі. Скільки ж потрібно заготовити добрив, щоб було в самий раз? Наукою встановлено, а практикою підтверджено: на кожні 10 квадратних метрів площі необхідно придбати гною - 60 кілограмів, перегною - 30-40, пташиного посліду - 4-6, фекалії - 10-30, деревної золи - 2, аміачної селітри - 0,2 -0,3, суперфосфату - 0,2-0,5, калійної солі - 0,1-0,3 кілограма. До цих запасах бажано додати мікродобрива і компости.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 480 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]