Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Сад живе десятиліття
22:02
Сад живе десятиліття



Якщо на місці майбутнього саду чи поблизу з ним ростуть дуб, клен, горобина, дика яблунька, шипшина, злакові культури, горох, то суверенністю беріться за справу, так як тут буде привільно жітьягодним чагарниках і плодовим деревам. Ділянки


Якщо на місці майбутнього саду чи поблизу з ним ростуть дуб, клен, горобина, дика яблунька, шипшина, злакові культури, горох, то суверенністю беріться за справу, так як тут буде привільно жітьягодним чагарниках і плодовим деревам. Ділянки, де ростуть вільха, верба, осока, солонець, щавель, хвощ польовий, для закладання садаограніченно придатні. Тут можна садити дерева тільки послеокультуріванія грунтів: осушення, дренування, вапнування, гіпсування, що зменшить кислотність, засолення, заболочування. Близьке залеганіеподгрунтових вод вимагає особливого підходу до закладки саду. При етомнужно врахувати, що під яблунею і грушею грунтові води повинні битьрасположени не ближче 2-3 метрів від поверхні грунту. Для вишні і слівитакая ізоляція повинна становити 1,5-2 метра, а для ягідних чагарників-1 метр. Більш близьке розташування грунтових вод різко ухудшаетводно-повітряний обмін, що призводить до ранньої загибелі многолетніхнасажденій.

Як вже було сказано, під садові участківиделяются схилові землі. Якщо вони південній або південно-західної експозиції, сад на таких землях росте добре. Однак бувають ділянки і на севернихсклонах і це особливо потрібно враховувати при посадці дерев, вибіраяпороди і сорти морозостійкі, з більш коротким періодом вегетації ітребованіямі до тепла і світла, бо північні схили отримують навесні іосенью прямої сонячної радіації на 17-24 відсотка менше, а південні на5 -18 відсотків більше, ніж спокійні ділянки. Схід сніжного покриву насеверних схилах запізнюється в порівнянні з південними і пологими місцями всередньому на 11 днів. Різниця в сумі денних температур за період стемпературой повітря більше 10 градусів між північними і южнимісклонамі складає приблизно 600 градусів. Період вегетації рослин научастке північних схилів може зрости на 12 днів, а на південних, навпаки, скоротитися на 8 днів в порівнянні з пологим місцем. Учітиваяето, зерняткові культури садіть на більш рівних ділянках. Вишня менеетребовательна до рельєфу, вона добре плодоносить і на крутизні. Висажіваядеревья, їх краще розміщувати по довжині ділянки з півночі на південь ілісеверо-сходу на південний захід. При такій схемі вони більш рівномірно будутосвещаться сонцем протягом доби, завдяки чому урожай меньшеповреждается грибковими хворобами, якісніше плоди, лучшеусваівается сонячна інсоляція.

Передбачливий садоводдолжен врахувати і розу вітрів, щоб захистити свої підопічні дерева отпагубного впливу бур, суховіїв. Вітри зносять з ділянки сніг, чтоувелічівает ризик підмерзання коріння дерев, зменшує накопленіевешніх вод, сильніше висушує грунт. Під час бур, особенносвірепствующіх у степовій зоні, часто ламаються гілки дерев, осипаютсяплоди. Тому для саду, розташованого на краю масиву, потрібна оградаіз чагарників і деревних порід. Однак, створюючи таку естественнуюзащіту, потрібно врахувати, що сад не можна обсаджувати тополею, хоча созданіетакіх алей утвердилося в практиці. Тополя дуже агресивний поотношенію до своїх сусідів. У його парах задихаються і сохнуть многіекультурние рослини. Особливо важко живеться поруч з ним яблуньці. Авот скромну, непримітну, незавидну бузину посадити на узбіччі саданеобходімо. Ця мешканка пустирів - відмінний покровитель і защітнікдля агрусу, смородини. Бузина охороняє їх спокій від вогнівки, п'ядуна, капустянки, які не переносять її різкого спеціфічногозапаха. Як живоплоту можна посадити аронию, шипшина, жимолость, ліщину, які принесуть подвійну користь: захистять сад отзлих вітрів і дадуть урожай корисних для людини плодів.

Закладиваясад, потрібно в обов'язковому порядку врахувати симпатії і антипатії зеленихсуществ, бо їм, як і людям, притаманні любов і ненависть. Одні культурипомогают один одному вижити, інші ж намагаються своїх сусідів зжити сосвету. Так, персик дуже агресивний по відношенню до груші. Плохоужіваются між собою кісточкові культури і суниця. Оченьдоброжелательная сусідка для багатьох культур малина - вона незаменімаяспутніца плодових дерев. Малинник на ділянці потрібен не толькочеловеку, але і зеленим поселенцям саду, так як ця ягідна культура, як і бобові, має здатність накопичувати азот і фіксіроватьего. Її тільки треба обмежити в площі, щоб вона не захвативалачужую територію, а для цього необхідно прикопати в грунт парканчик ізшіфера або ж обсадити малинник щавлем, що перегородить шлях кустарнікуза межі відведеної житлоплощі.

Раз вже мова зайшла про терріторіідля рослин, то необхідно врахувати: при посадці дерев потрібно строгопрідержіваться правил колективного садівництва. Примірним уставомсадоводческіх товариств передбачено, що садити високорослиедеревья на насіннєвих підщепах потрібно на відстані 3 метри від соседнегоучастка, середньорослі на вегетативних підщепах - повинні іметьпространственную ізоляцію від сусідів 2 метри, для кустарніковдостаточно 1 метра, що забезпечить нормальний розвиток і соблюденіеправіл землекористування в колективних садах і на присадибних ділянках.

Какуюже житлоплощу забезпечити рослинам, щоб вони не затінювали один одного, не віднімали у слабкіших їжу і воду? Яблуні та груші з об'емнимікронамі на сильнорослих підщепах слід садити через 3-4 метри, вишню ісліву - через 2-3 метри. Яблуні на слаборослих підщепах з об'емнимікронамі рекомендується розміщувати на відстані один від одного в ряду2 ,5-3 метри, яблуні і груші, сформовані у формі пальмети, требуютізоляціі 3-4 метри, на слаборослих підщепах досить 1,5-2 метри.

Смешанноеразмещеніе плодових і ягідних культур в одному місці не рекомендується, тому що обробка їх проти шкідників і хвороб буде сполучена струдностямі, адже сад доводиться обприскувати отрутами, коли врожай ягодуже дозрів.

Щоб забезпечити свою сім'ю фруктами, мати хорошійурожай, вибирайте породи і сорти, які добре ростуть і плодоносять ввашей місцевості, довговічні, пристосовані до природноклиматическимусловиям. Якщо ваша ділянка має 3,5-4 сотки землі, що характерно длясадоводческіх товариств, посадіть 5-6 яблунь, 3-4 груші, 2 абрикоси ,2-3 персика, 2 вишні, 2 черешні, 2 сливи, 1 аличу, 12 - 14 кустоввінограда, агрус, чорну смородину, малину, суницю. Желательноіметь в саду і малопоширені культури: лимонник китайський, актинидію, обліпиху. Між кущами смородини й агрусу в ряду должнобить відстань 1,5 метра. Малину можна посадити в суцільну канавку срасстояніем між кущами 0,6-0,7 метра. Суницю краще посадітьленточним способом на відстані між рядами 30-40 сантиметрів і междурастеніямі 25-30 сантиметрів.

Ведучи розрахунок потреб у фруктахдля сім'ї, користуйтеся науковими дослідженнями: середній урожай з одногодерева або куща можна отримати в таких обсягах: яблуні і груші - 60-70кілограммов, вишні - 10-15, черешні - 20-30, сливи - 30-40, смородини ікрижовніка - 3-5, малини - 1 - 1,5 кілограма. Безумовно, ці ціфриколеблются в залежності від рівня агротехніки, погодні умови, захисту насаджень від шкідників і хвороб, коливань температури, нооріентіром служити можуть.

Не здумайте перевозити і хранітьсаженци з неопавшімі листям. Якщо вони залишилися на деревах ікустарніках, обірвіть їх, не пошкоджуючи нирок. Ця процедура сбережетсаженец від висихання. Адже неопавшая листя продовжує випаровувати вологу іберет її з деревини. Вона слабшає, втрачає свою життєздатність, що різко знижує приживлюваність.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 487 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]